HBDH: İbrahim Gökçek için acilen eyleme geçelim

EDİTÖRÜN ÖNERDİKLERİ

HBDH, ölüm orucundaki Grup Yorum üyesi İbrahim Gökçek’le ilgili bugün yazılı açıklama yaptı.
Açıklamada, Faşist Türk devleti, pervasız saldırılarını her alanda sürdürüyor. İçeride, dışarıda, Türkiye, Kürdistan, Ortadoģu ve dünyada. Faşizmin bu saldırıları, devrimci sanatıyla insanlık onurunu savunan Grup Yorum üyelerine, adil yargılanma hakkı için ölüm orucuna yatanlara karşı da tüm vahşetiyle devam ediyor. Helin Bölek ve Mustafa Koçak’ı kısa süre önce ölümsüzlüğe uğurladık. 316. günlerdeki İbrahim Gökçek de her an ölümsüzleşebilir” denildi.

‘TALEPLERİ KABUL ETTİRELİM’

Açıklamada şu ifadelere de yer verildi:
“Korona salgını bahanesi ile tüm tecavüzcüleri, tacizcileri, katil ve çeteleri dışarı salıp devrimci tutsakları içeride tutan bu faşist devlete karşı hemen harekete geçmek, devrimci tutsakları bu zindancı devlet geleneğine terk etmemeliyiz.
Başta bütün örgütlü devrimci güçler olmak üzere kendisine insanım diyen herkes, elindeki tüm araç gereçlerle Grup Yorum’un taleplerinin kabul edilmesi ve devrimci tutsaklara özgürlük için mücadele etmelidir. Bir sonraki saati, dakikayı, günü beklemeden, görmezden gelinen ve kendiliğindenciliğe bırakılan insani, demokratik ve devrimci görevlerimize her alanda sahip çıkalım. İbrahim Gökçek özgülünde ölüm orucu ve zindanlardaki direnişçilerin özgürlüğü için acil eyleme geçelim. Meşru ve demokratik haklarımızı, elimize alalım ve direnişimizi zafere taşıyalım.

‘HER YERİ DİRENİŞ ALANINA ÇEVİRELİM’

Ekmeğe ve özgürlüğe aç olanlara koronalı ölümleri bahşeden; Kürt halkı ve devrimci demokratik güçlere karşı baskı ve zoru dolaysızca kullanan, katliam düzeneğini her daim harekete geçiren faşist devleti yıkma mücadelesini yükseltelim. Devrimci sanatı için ölümü göze alan direnişçilerimizi sahiplenelim, acil eyleme geçerek her yeri direniş alanına çevirelim.”

 

- Advertisement -spot_img

YAZARIN DİĞER YAZILARI

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN SON EKLEN YAZILAR