Hukukçular platform kurdu

Post date:

Author:

Category:

11 Kasım’da İçişleri Bakanlığı’nın kararıyla faaliyetleri durdurulan 22 Kasım’da ise tamamen kapatılan dernekler arasında olan Özgürlükçü Hukukçular Derneği (ÖHD) ve Mezopotamya Hukukçular Derneği (MHD), Özgürlükçü Hukukçular Platformu çatısı altında örgütlenme kararı aldı.

‘Aynı kararlılıkla…’

Dernekler tarafından yapılan açıklamada, “Bizler Özgürlükçü Hukukçular ve Mezopotamyalı Hukukçular olarak halkların özgürlük, demokrasi ve eşitlik mücadelesinde, ezilenlerin hak arama mücadelesinde aynı kararlılıkla ile halklarımızın avukatlığını yapmaya devam edeceğiz” denildi.

‘Vurduk kilidi gitti diyenlere’

“İrademizin güçlenmesini ‘yasal’ zorbalık ile engelleyenlere cevabımız açıktır. Zorba yöntemler ve yasal zor ile örgütlü irademizi sindirmeye çalışan ‘vurduk kilidi gitti’ anlayışına boyun eğmeyeceğiz” denilen açıklamada, “Adalet ve hakikat mücadelesi tarih boyunca kendini totaliter engellere direnerek var kılmıştır” denildi.

‘Dayanışmaya çağırıyoruz’

Açıklamanın sonunda, “Dün olduğu gibi bundan sonra da yaşamın tüm alanlarında adalet arayışını yükselteceğiz. OHAL’de ve her halde tüm meslektaşlarımızı yaşam sevincimiz ve moralimizle, özgürlük coşkumuzla bu hattı güçlendirmeye, Özgürlükçü Hukukçular Platformu’na katılmaya ve dayanışmaya davet ediyoruz” denildi. İSTANBUL

- Advertisement -spot_img

YAZARLAR

spot_img

EN SON EKLENEN YAZILAR