İki kente gözaltı furyası: Bilici gözaltına alındı

EDİTÖRÜN ÖNERDİKLERİ

İHD Amed Şube Başkanı Raci Bilici evine yapılan baskın ile gözaltına alınırken Bilici’nin yanı sıra çok sayıda kişi de gözaltına alındı. Adana da sabaha karşı yapılan eş zamnalı operasyonlarda aralarında çocuklarında bulunduğu 38 kişi gözaltına alındı

İnsan Hakları Derneği (İHD) Eşbaşkan Yardımcısı ve Amed Şube Başkanı Raci Bilici, Amed’deki evine düzenlenen baskınla gözaltına alındı. Gözaltı gerekçesi öğrenilemeyen Bilici, İl Emniyet Müdürlüğü’ne götürüldü. Bilici’nin yanısıra kentte çok sayıda kişi göatına alındı. Provakitif haberleriyle öne çıkan Akit adlı gazete Bilici’yi, 25 Şubat’ta “Devlete ‘katil’ diyen PKK’lı göreve iade edildi” diye hedef göstermişti.

Adana’da 18’i çocuk 38 kişi gözaltına alındı

Adana’da da sabah saatlerinde Seyhan ilçesine bağlı Gülbahçe, Dağlıoğlu, Fırat, Hürriyet, Barbaros ve Şakirpaşa mahallelerinde bulunan 40 yakın eve eş zamanlı baskın düzenledi. Ev baskınlarla birlikte mahalleler ablukaya alındı. Operasyonda helikopter de kullanıldı. Evlerde aramaların yapıldığı ve birçok evin dağıtıldığı belirtilen baskın sonucu 18’i çocuk 38 kişi gözaltına alındı. Adana Adli Tıp Kurumu’nda sağlık kontrolünden geçirildikten sonra Emniyet İl Müdürlüğü’ne götürülen 38 kişinin neden gözaltına alındığı öğrenilemedi.

AMED / ADANA

- Advertisement -spot_img

YAZARIN DİĞER YAZILARI

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN SON EKLEN YAZILAR