IŞİD’den kimyasal saldırı… Yaralılar Türkiye’de

Post date:

Author:

Category:

Terör örgütü IŞİD’ın, Haliliye bölgesine düzenlediği roketli saldırıda 22 kişi yaralandı. Yaralılarda kimyasal gaz belirtileri gözlemlendiği kaydedildi.

Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından 96 gündür yürütülen ‘Fırat Kalkanı Harekatı’nda terör örgütü IŞİD’ın 4 merkezi Türk jetlerinin hava harekatıyla vuruldu. Terör örgütü IŞİD’in, Haliliye bölgesine düzenlediği roketli saldırıda ise 22 kişi yaralandı. Yaralılarda kimyasal gaz belirtileri gözlemlendiği kaydedildi. Genelkurmay Başkanlığı tarafından yapılan açıklamada şöyle denildi:

“Gün içerisinde yaşanan çatışmalarda 1 muhalif şehit olmuş, 14 muhalif yaralanmıştır. Haliliye bölgesinde DEAŞ tarafından atılan roket sonucunda 22 muhalif unsurun göz ve vücutlarında kimyasal gaza maruz kalma belirtileri gözlemlenmiştir. Hava Kuvvetlerimize ait uçaklar tarafından, Anifah bölgesinde bulunan 4 DEAŞ hedefi yapılan hava harekatı ile imha edilmiştir. AFAD ve Kızılay’a ait unsurlar ile Özgür Suriye Ordusu personeli ve sivillere yönelik lojistik faaliyetler kesintisiz olarak sürdürülmüştür. Terör örgütleri tarafından kullanılan ve hudut bölgemizde güvenlik riski doğuran Suriye kuzeyinde, icra edilen koalisyon harekatına destek veren Türk Silahlı Kuvvetleri, bölgede yaşayan sivil halkın zarar görmemesi için her türlü tedbiri almakta ve bu konuda azami hassasiyet göstermektedir.”

NE OLMUŞTU?

Türk Silahlı Kuvvetleri IŞİD’in El Bab’da kimyasal silah kullandığı iddia edilmişti. Kimyasal zehirlenme şüphesiyle Kilis’e getirilen ÖSO’luların Kimyasal Biyolojik Radyasyon ve Nükleer tehlikeli maddeler bölümünde tedavi altına alındığı ortaya çıkmıştı.

El Bab bölgesinde kimyasal saldırı şüphesi

- Advertisement -spot_img

YAZARLAR

spot_img

EN SON EKLENEN YAZILAR