İzmir’de Alevilerden açlık grevindeki ailelere ziyaret

Post date:

Author:

Category:

PİRHA-İzmir’de Alevi kurum başkanları açlık grevindeki tutuklu ailelerini ziyaret etti.

Cezaevlerinde tutuklu ve hükümlülerin talepleri için başlattığı açlık grevi kritik bir döneme girerken, aileleri de duruma dikkat çekmek için İzmir’de  DBP İl Binasında açlık grevi başlattı.

Pir Sultan Abdal Kültür Derneği ve Demokratik Alevi Dernekleri İzmir’de açlık grevindeki aileleri ziyaret ettiler. Ziyarete PSAKD Genel Başkan Yardımcısı Kemal Yıldız, ABF Ege Sorumlusu Coşkun Beğen, DAD İzmir Eş Başkanı Sevim Kantekin, Pir Süleyman Deprem, Narlıdere Cemevi Başkanı ve Balçova Cemevi de katıldı.

Ziyaret eden kurumlar adına Narlıdere Cemevi Başkanı Mustafa Aslan bir açıklama yaptı. Aslan açıklamada, Türkiye kamuoyunun açlık grevlerine karşı duyarsız olduğuna vurgu yaparak “Bedenini açlığa yatırmak en son çaredir” dedi.

Aslan Türkiye’deki savaş ortamına dair Alevilerin sessiz kalmayıp cemevlerinde dönüşümlü açlık grevlerine başladığını kaydetti. Türkiye’nin her geçen gün ötekileştirmenin, faşizmin başını aldığı bir sürece doğru gittiğini vurgulayan Aslan, “Her geçen gün insanlar katlediliyor. Milliyetçilik artıyor. Çok zor bir süreçten geçiyoruz. Yolsuzluk, hırsızlık, tek adamlık almış başını gidiyor. Biz Kürt halkının vermiş olduğu mücadelede onların yanında olduğumuzu, onların dost musahip kurumları olduğumuzu belirtmek istiyoruz. Mücadelenizde yanınızdayız” dedi.

Ersin Özgül/Pirha

 

- Advertisement -spot_img

YAZARLAR

spot_img

EN SON EKLENEN YAZILAR