‘Katar’ın istekler listesine verdiği yanıtlar ciddi değil’

EDİTÖRÜN ÖNERDİKLERİ

Suudi Arabistan, Birleşik Arap Emirlikleri, Bahreyn ve Mısır Dışişleri Bakanları Katar krizini görüşmek üzere Mısır’ın başkenti Kahire’de bir araya geldi.

Katar’a diplomatik ve fiili ambargo uygulayan körfez ülkeleri bu krizi konuşmak için Mısır’ın başkenti Kahire’de toplandı.

Katar’a fiili ambargo uygulayan Körfez ülkeleri Katar’a, başta El-Cezire televizyon kanalı ve Türkiye’nin Katar’daki askeri üssünün kapatılmasını da içeren 13 maddelik bir istekler listesi sunmuşlardı. Katar ise, istekler listesine önceki gün içeriği belli olmayan bir cevap vermişti.

Dört ülke dışişleri bakanlarının, toplantının ardından bir basın toplantısı düzenlemesi beklenirken, toplantı öncesinde, dört ülkenin istihbarat örgütleri başkanları, Katar’a yönelik yaptırımlar konusunda verilecek karar ile ilgili Kahire’de bir toplantı gerçekleşti.

Toplantı sonucunda, Suudi Arabistan, Mısır, Bahreyn ve Birleşik Arap Emirlikleri, Katar’ın “istekler listesi”ne verdiği yanıtları ciddi bulmadığı açıklandı.

Öte yandan Suudi Arabistan Dışişleri Bakanı, Arap ülkelerinin taleplerini yerine getirene kadar Katar’a boykotun süreceğini açıkladı.

- Advertisement -spot_img

YAZARIN DİĞER YAZILARI

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN SON EKLEN YAZILAR