Kaymakamlık bilgi vermedi, valilik ‘alkol yok’ dedi

Post date:

Author:

Category:

 Silopi’de içkili oldukları iddia edilen polislerin sürdüğü Akrep tipi zırhlı aracın bir eve girmesi sonucu Muhammet ve Furkan Yıldırım kardeşlerin yaşamını yitirmesine ilişkin Silopi Kaymakamlığı bilgi vermekten kaçınırken, valilik tarafından yapılan açıklamada olayın faillerinin alkollü olmadığı belirtmekle yetinildi.

Şırnak’ın Silopi ilçesine bağlı Karşıyaka Mahallesi’nde devriye gezen polislerin kullandığı Akrep tipi zırhlı aracın bir evin duvarını yıkarak içeri girip 7 yaşındaki Muhammet ile 6 yaşındaki kardeşi Furkan Yıldırım’ın ölümüne sebep olmasına ilişkin yetkililerin sessizliği devam ediyor. İçkili oldukları ileri sürülen polisler hakkında bir işlem yapılıp yapılmadığına ilişkin herhangi bir açıklama yapılmazken, konu hakkında görüşmek istediğimiz Silopi Kaymakamlığı, bilgi vermekten kaçındı.

Kaymakam Savaş Konak’ın izinli olduğunu aktaran Kaymakamlık Sekreterliği, konu hakkında bir bilgi vermeyeceğini belirtmekle yetindi.

VALİLİK ‘ALKOL YOK’ DEDİ

Saatler sonra valilikten yazılı açıklama geldi. Valilik tarafından yapılan açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

“İlimiz Silopi ilçesinde, 04.05.2017 gece saat 00.30’da, bir polis aracının, bir vatandaşımızın evinin duvarına çarpması sonucu iki evladımızın yaşamını yitirmesi, bizleri son derece üzmüş ve derinden sarsmıştır. Bazı basın yayın organlarında ve sosyal medyada şoför polis memurunun alkollü olduğu iddiaları gerçeği yansıtmamakta olup; şoför polis memurunun nefes kontrolü ve kan tahlilinde alkol bulunmadığı tespit edilmiştir.

Konu adli ve idari olarak her yönüyle incelenmektedir.”

- Advertisement -spot_img

YAZARLAR

spot_img

EN SON EKLENEN YAZILAR