Kışanak ve Anlı’nın ailesine dayanışma ziyareti

EDİTÖRÜN ÖNERDİKLERİ

Gözaltına alınan Amed Büyükşehir Belediyesi eşbaşkanları Gültan Kışanak ve Fırat Anlı’nın ailesini, HDP eşbaşkanı Selahattin Demirtaş’ın da katılımıyla bir grup siyasetçi dayanışma ziyaretinde bulundu

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Eşbaşkanı Selahatin Demirtaş ve beraberindeki heyet 25 Ekim’de gözaltına alınan Amed Büyükşehir Belediyesi eşbaşkanları Gültan Kışanak ve Fırat Anlı’nın Amed’te yaşayan ailelerine dayanışma ziyaretinde bulundu. Ziyarette HDP Grup Başkanvekili Çağlar Demirel, milletvekilleri Besime Konca, Feleknas Uca, Ferhat Encü, Selma Irmak ve HDP yöneticileri de yer aldı.
Fırat_Anlı_Eşi
İlk olarak Anlı’nın Peyas’ta (Kayapınar) bulunan evini ziyaret eden heyeti, Anlı’nın eşi Özlem Anlı karşıladı. Görüşmede Anlı’nın eşine dayanışma dileklerini ileten Demirtaş, zor günleri hep birlikte aşacaklarını dile getirdi. Ardından heyet Kışanak’ın ailesine ziyarette bulundu. Burada heyeti Kışanak’ın eşi Zülküf Kışanak karşıladı. Evde bir süre kalan heyet, burada aileden gözaltı gecesinde yaşananlara ilişkin bilgi aldı.

- Advertisement -spot_img

YAZARIN DİĞER YAZILARI

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN SON EKLEN YAZILAR