Koçerler: Helikopter çadırlarımızı taradı

0
138

ŞIRNAK – Şenoba’nın Sêne Yaylası’ndaki koçerler, bulundukları bölgenin askeri helikopter tarafından tarandığını iddia etti. Çadırları yanan ve koyunları ölen koçerler başka bir yaylaya gitti.

Şırnak’ın Şenoba (Sêgirk) beldesi Sêne Yaylası’nda Kobra tipi askeri helikopterin koçerleri taradığı iddia edildi. Edinilen bilgilere göre, geçen Cumartesi günü gece yarısı saat 00.00 sıralarında koçerlerin bulunduğu bölge helikopter tarafından tarandı.

Kaldıkları yerin tarandığını iddia eden ve güvenlik nedeniyle ismini vermek istemeyen koçerlerden biri, tarama sonucu onlarca koyunun öldüğünü söyledi. Konakladıkları çadırların da alev aldığını aktaran koçerler, herhangi bir can kaybının yaşanmamasının mucize olduğunu dile getirdi.

ASKER GÖÇE ZORLADI

Yaşanan olayla ilgili koçerlere açıklama yapmayan Şenoba 6’ncı Jandarma Sınır Taburu, Koçerlerden bölgeyi terk etmelerini istedi. Helikopterlerin açtığı ateş sonucu bölgede bulunan ormanlık alanların da yandığı belirtildi.

Helikopter taramasından sonra koçerlerin zorunlu olarak Şenoba Deresi’nin yanında bulunan Heft Borya Yaylası’na gittiği kaydedildi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here