Kolu kırılan Saçılık gözaltında: Kolum çok kötü, ambulans çağırın

EDİTÖRÜN ÖNERDİKLERİ

Dün polisin kolunu kırdığı Veli Saçılık, bugün eşiyle birlikte gözaltına alındı. Sosyal medyaya yansıyan görüntülerde Saçılık’ın koluna darbe aldığı ve acı çekerek, “kolum çok kötü” diye bağırdı görülüyor.

Nuriye Gülmen ve Semih Özakça’nın açlık grevi eylemleri 118’inci, Yüksel Caddesindeki “işimizi geri istiyoruz” eylemi 238’inci gününe girdi. Nuriye Gülmen ve Semih Özakça’ya destek olmak ve işlerine geri dönmek isteyen kamu emekçileri Karanfil Sokak’ta bir araya geldi.

Dün yapılmak istenen basın açıklaması sırasında ampute kolu polis tarafından kırılan Veli Saçılık da katıldı.

Polis, Yüksel Caddesi’nde bulunan İnsan Hakları Anıtı önünde basın açıklaması yapmak isteyen gruba çok sert müdahale etti. Polis fiziki şiddet uygularken aynı zamanda biber gazı kullandı.

Kolu kırık olan Veli Saçılık ve eşi Neylan Yılmaz, ihraç edilen ve İstanbul’dan eylemini Ankara’ya taşıyan kamu emekçisi Nazife Onay ile birlikte toplam 5 kişi gözaltına alındı.

‘KOLUM ÇOK KÖTÜ AMBULANS ÇAĞIRIN!’

Polisin darp ederek gözaltına aldığı emekçiler gözaltı aracı içinde akıllı telefonları üzerinden canlı yayın yaptı. Görüntülerde yer alan Veli Saçılık’ın tişörtünde biber gazı izleri bulurken, Saçılık’ın acılar içinde “Kolum çok kötü yerinden çıktı. Bırakın beni kolum çok kötü” diye bağırdığı görülüyor.

Bir eylemci de “Veli’nin kolu çok kötü, yeniden kırdılar” diyor. Saçılık “Kolum çok kötü ambulans çağırın” diyor ve ardından yayın kesiliyor.

- Advertisement -spot_img

YAZARIN DİĞER YAZILARI

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN SON EKLEN YAZILAR