Lice’de iki gündür araziye götürülen genç yaralı olarak bulundu

EDİTÖRÜN ÖNERDİKLERİ

 Lice’nin Türeli köyünde bahçesini sulamaya giden Osman Yalavuz’u ağır yaralayan askerlerin, ters kelepçeleyerek arazide dolaştırdığı, ardından ailesine “kaçtığını” iddia ettiği Mesut Yalavuz, yaralı olarak bulundu.

Diyarbakır’ın Lice ilçesine bağlı Türeli (Beşişte) köyünde dün Osman Yalavuz’u tarlasında vurarak ağır yaralayan askerlerin, gözaltına aldığı ve sonra kaçtığını iddia ettiği Mesut Yalavuz adlı genç, kırsal alanda yaralı halde bulundu. Ters kelepçelenerek askerlerin arasında kırsala götürüldüğü köylüler tarafından cep telefonu ile görüntülenen Yalavuz’un köylüler tarafından bulunduğu bildirildi. Yaralı olarak köye getirilen genci alan askerler, önce Lice’ye ardından Diyarbakır’a doğru götürdü.
Yalavuz’un sağlık durumuna ilişkin bilgi edinilemedi.

AİLE İNFAZDAN ENDİŞELİYDİ

Askerlerin kaçtığını söylediği Mesut Yalavuz’un ağabeyi Nimet Yalavuz, kardeşinin infaz edilmesinden endişe ettiklerini söylemişti. Ajansımıza konuşan Yalavuz, “Dün arazide ters kelepçelenerek dolaştırılıyordu. Yanında ağır silahlı onlarca özel tim vardı. Nasıl olur da onların arasından kaçar? Askerler kardeşimi faili meçhul edebilir. Çok endişeliyiz. Gereken resmi kurumlara başvuracağız” demişti.

Aile daha sonra Lice savcılığına giderek suç duyurusunda bulunmuştu. Konuya ilişkin açıklama yapan Diyarbakır Valiliği ise Osman ve Mesut Yalavuz’u kastederek, “Lice ilçesi Türeli köyü Kalkanlı mezrası mülki sınırları içerisinde 2 farklı yerde bir grup terörist ile çıkan çatışmada biri yaralı 2 terörist yakalanmıştır” demişti.

- Advertisement -spot_img

YAZARIN DİĞER YAZILARI

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN SON EKLEN YAZILAR