Mahalleden geçen atık su tehlike saçıyor

Post date:

Author:

Category:

Sokak aralarına konulmayan mazgallar sebebiyle çocukların atık su içinde oynadığı Urfa’nın merkez Eyyübiye ilçesi Muradiye mahallesi, sorununa çözüm bulamıyor.

Urfa’nın merkez Eyyübiye ilçesi Muradiye mahallesi sakinleri, atık su giderinin bulunmadığı sokaklarda biriken atık sudan kaynaklı sağlık sorunları ile karşı karşıya. Mahalle sakinleri sokak aralarında görüntüledikleri atık suyu Eyyübiye Belediyesi’ne iletmelerine rağmen sorunlarına çözüm bulamıyor. Mahalle ve çevresindeki diğer mahallelerde park bulunmamasından kaynaklı çocukların sokaklarda oyun oynadığını belirten mahalle sakinleri, soruna çözüm istedi.

SOKAK ARALARINDA ATIK SU

Muradiye mahallesi sakini Mehmet Gaser, sorunu fotoğraflarla Eyyübiye belediyesinin Whatsapp hattına ilettiğini, belediyenin şikayet kabul eden Turkuaz Masası/na bildirdiğini, ancak sonuç alamadığını ifade etti. Gaser, şikayetine 2 ay sonra dönen belediye yetkilisinin “sorunun giderildi” dediğini, ancak giderilen bir şey olmadığını kaydetti. Sorunun çözülmemesi üzerine belediyeyi tekrar aradığını söyleyen Gaser, “Biz orayı yapamıyoruz. Evler zarar görüyor” cevabı aldığını söyledi. Gaser, “Üst sokaklardaki mazgallar döşenmiş olsa hiçbir sıkıntı olmayacak ama aylardır yapmıyorlar” dedi. Muradiye mahallesi ve çevre mahallelerde park olmadığını vurgulayan Gaser, çocukların sokak aralarında oyun oynadığını, ancak atık suların onların sağlığına tehdit oluşturduğunu belirtti.

ÇOCUKLAR PİSLİK İÇERİSİNDE

“Belediye yetkililerinin gönülleri çocukların o sokaklarda oyun oynamasına razı olur mu?” diye soran Gaser, koca ilçe belediyesinin iki mazgal döşeyememesine anlam veremediğini belirtti. Gaser, “Sorunumuzu çözmüyorlar sonra gelin dilekçe verin diyorlar. Dilekçe tek çözüm ise bu kadar şikayet hattı ne için var ne diye kurmuşsunuz bunları” dedi.

BELEDİYE DOĞRULADI

Eyyübiye Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ise iddialara ilişkin, “Muradiye mahallesi sit alanı olduğu için koruma kurulundan izin almadan pek bir şey yapmıyoruz. Mazgallar da bizim değil Urfa Su ve Kanalizasyon İdaresine (ŞUSKİ) ait. Onların yapması gerekiyor” ifadelerini kullanarak, mahallelinin şikayetini doğruladı.

- Advertisement -spot_img

YAZARLAR

spot_img

EN SON EKLENEN YAZILAR