Maltepe’de ‘Adalet Nöbeti’: Türkiye’nin her yerine yayılmalı

Post date:

Author:

Category:

Maçka Parkı’nda başlatıldıktan sonra CHP’li vekil Enis Berberoğlu’nun tutuklu bulunduğu Maltepe Cezaevi’nin önüne taşınan “Adalet Nöbeti”nde, “Herkes için adalet istiyorsak bunun Türkiye’nin her yerinde yapmalıyız. Nereye adalet götürülmesi gerekiyorsa götürmeliyiz” denildi.

CHP İstanbul Milletvekili Enis Berberoğlu’nun tutuklanması ardından Ankara’dan İstanbul’a başlatılan “Adalet Yürüyüşü” ile eş zamanlı olarak Maçka Parkı’nda başlatılan ve ardından Maltepe Cezaevi önüne taşınan “Adalet Nöbeti” 14’üncü gününe girdi. Cezaevi önünde bir araya gelen yurttaşlar, sıcak havaya rağmen adalet taleplerini yineledi. Çok sayıda polis eşliğinde devam eden nöbette, yol boyunca “Adalet” ve “Demokrasi nöbetindeyiz” dövizleri ile pankartları asılırken, sık sık “Herkes için adalet” sloganı atıldı. Gün içerisinde farklı siyasi parti ve örgütlerin de nöbete destek vermeleri bekleniyor.

‘EMEKLİLER İÇİN ADALET İSTİYORUM’

Adalet gelene kadar bu nöbeti sürdürmekte kararlı olduklarını belirten yurttaşlar, bu eylemin her geçen gün daha da toplumsallaştığını kaydetti. Emekli Rıza Aslaner (69), siyasi alanlarda yaşanan adaletsizliklerin yanı sıra kendilerine yapılan adaletsizliğe de dikkat çekmek için nöbete dahil olduğunu söyledi. Kendileri emekli maaşı ile geçinemezken birilerinin her geçen gün daha da zenginleştiğini ifade eden Aslaner, “Ben emekliler için adalet istiyorum” dedi.

‘HERKES İÇİN ADALET’

Önder Ulusoy isimli yurttaş da, nöbetin Edirne’ye kadar uzatılmasını talep etti.Ulusoy, “Herkes için adalet istiyorsak bunun Türkiye’nin her yerinde yapmalıyız. Nereye adalet götürülmesi gerekiyorsa götürmeliyiz” diye konuştu.

- Advertisement -spot_img

YAZARLAR

spot_img

EN SON EKLENEN YAZILAR