Manisa’daki er Abeş Kürtçe ağıtlarla toprağa verildi

Post date:

Author:

Category:

Kula Jandarma Karakolu’nda otomatik piyade tüfeğiyle koğuşta uyuyan erlere ateş açıp 3’ünün ölümüne neden olduğu, ardından da intihar ettiği ileri sürülen Nedim Abeş, Diyarbakır’da Kürtçe ağıtlarla toprağa verildi.

Manisa’nın Kula İlçe Jandarma Komutanlığı’nda önceki gece nöbeti sırasında koğuşa girerek diğer erleri tarayıp 3’ünün ölümüne, 3’ünün de yaralanmasına neden olduğu, ardından aynı silahla intihar ettiği ileri sürülen er Nedim Abeş’in cenazesi otopsi işlemlerinin ardından memleketi Diyarbakır’a getirildi. Yeniköy Mezarlığı’na getirilen Abeş’in cenazesi ailesi ve yakınları tarafından toprağa verildi.

Cenaze töreni sırasında çok sayıda polis ve zırhlı araç mezarlıkta bekletilirken, Abeş’in cenazesi dini vecibelerin yerine getirilmesi sonrası defnedildi. Bu sırada yakınları Kürtçe ağıtlar yaktı. Defin sırasında basın mensupları mezarlığa yaklaştırılmazken, aile soruları yanıtsız bıraktı.

NE OLMUŞTU

Ziraat Fakültesi mezunu kısa dönem jandarma er Abeş’in, gece 03.20 sıralarında elindeki MP5 makineli tabanca ile arkadaşlarına ateş ettiği ve ardından intihar ettiği ileri sürülmüştü. Açılan ateşte İzmir Konak nüfusuna kayıtlı Hüseyin Tolga Hepgül ve Bursa Orhangazi nüfusuna kayıtlı Mümin Pınardağ ile İzmir Bornova nüfusuna kayıtlı Orhan Sünnüoğlu yaşamını yitirmiş, 3 asker de yaralanmıştı. Olayla ilgili soruşturma başlatılırken, Abeş’in herhangi bir psikolojik rahatsızlığı bulunmadığı ve çevresiyle uyumlu bir kişi olduğu açıklanmıştı.

- Advertisement -spot_img

YAZARLAR

spot_img

EN SON EKLENEN YAZILAR