Maraş Girişimi de hayır diyecek

EDİTÖRÜN ÖNERDİKLERİ

Maraş Girişimi üyeleri Almanya’nın Frankfurt kentinde bir toplantı gerçekleştirdi. Toplantıda, Girişim tarafından gerçekleştirilen faaliyetler hakkında bilgi verilirken, örgütlenme sorunları da tartışıldı. Toplantıda ayrıca son sürecin ihtiyaçlarına yönelik planlamalar yapıldı.

Toplantıda üyelerin de isteği üzerine yeniden yapılandırma kararı alındı. Buna göre Mayıs ayı içerisinde kongreye gidilecek. Bu süre içerisinde başta Almanya olmak üzere Avrupa’nın değişik ülkelerinde delegelerin tespitine gidilecek.

Alınan karar da ayrıca Anayasa referandumu sürecinde ‘’Hayır’’ kampanyasına güçlü katılım kararı alındı.

Toplantıda alınan karara yönelik şunlar belirtildi:

‘’15 Temmuz darbe girişimi sonrası Erdoğan ve onun AKP’si başta Kürtler ve Aleviler olmak üzere emek, demokrasi ve özgürlükten yana olan kişi ve kurumlara karşı 7 Haziran 2015 seçimlerinden sonra başlattığı topyekûn savaşı daha üst boyutta sürdürmektedir.

İlan ettiği ve her defasında daha da uzattığı OHAL ile Kürdistan’da ve Türkiye’de yaşamı kâbusa çevirdi. Alel acele çıkardığı Kanun Hükmünde Kararnameler ile on binlerce kişi gözaltına alındı, binlercesi tutuklandı.

Cumhuriyetten aldığı mirasla dizayn ve soykırım politikalarına devam eden AKP bu uygulamalarını Maraş’ta da sürdürmektedir.

Gerek Osmanlı döneminde, gerekse Cumhuriyet döneminde yapılan faşist uygulamalar bu kimlikleri yok etmeyi başaramadı/başaramayacaktır. AKP’de bunu başaramayacaktır.

Bu noktada bizlere büyük sorumluluk düşmektedir. Bu faşist iktidara karşı tek ses – tek yürek olmak için bizde referandumda Hayır diyeceğiz.’’

ElifS – Köln

Kaynak : Pirha

- Advertisement -spot_img

YAZARIN DİĞER YAZILARI

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN SON EKLEN YAZILAR