‘Maseratili polis’ ölü bulundu: Olayla ilgili soruşturma başlatıldı

Maseratili polis memuru Hüseyin Tayfun Üçgül’ün cansız bedeni başından silahla vurulmuş olarak bulundu. Olayla ilgili soruşturma başlatıldı

Trafikte yaşanan tartışma sırasında avukat Fatih Uzun’un bacağını kıran ve 8,5 milyon liralık Maserati otomobili ile gündeme gelen polis memuru Hüseyin Tayfun Üçgül’ün intihar ettiği iddia edildi. Muğla’nın Ortaca ilçesi Kargıcak Yolu’nda bugün saat 16.30 sıralarında bir kişinin cansız bedeninin görülmesi üzerine yetkililere haber verildi.

Olay yerine gelen İlçe Jandarma Komutanlığına bağlı ekipler, kafasından silahla vurularak hayatını kaybeden kişinin polis memuru Hüseyin Tayfun Üçgül olduğunu tespit etti.

Üçgül’ün cenazesi, Cumhuriyet Savcısı tarafından olay yerinde yapılan ilk incelemenin ardından kesin ölüm nedeninin tespiti için otopsiye gönderilecek.

Ailenin avukatı ise Halk TV’ye yaptığı açıklamada, “Cinayet değil, intihar. İlk bulgular intihar olduğunu ortaya koyuyor’ dedi.

Üçgül’ün Dalaman İlçe Emniyet Müdürlüğü’nde görevli polis memuru olduğu, aracın da eşinin üzerine kayıtlı bulunduğu ortaya çıkmıştı. Üçgül’ün kolluk görevlisi olmasına rağmen 8,5 milyon değerinde aracının bulunduğu, ayrıca lüks bir villada ikamet ettiği, 2017’den beri de Narkotik ve Kaçakçılık şubelerinde çalıştığı belirtiliyordu.

Üçgül hakkında İçişleri Bakanlığı’nca müfettiş görevlendirilerek, idari soruşturma başlatılmış ve görev yeri değiştirilmişti.

Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele (KOM) Şubesi’nde pasif bir birime alınan Üçgül, başlatılan soruşturma kapsamında açığa alınmıştı.

Eşi, zayıflama çayı satarak servet elde ettiğini söylemişti

Üçgül’ün eşi Özlem Üçgül ise zayıflama çayı satarak bu serveti elde ettiğini öne sürmüştü. Özlem Üçgül, yayınladığı videoyla yaptığı açıklamada, “Lütfen asılsız haberlere itibar etmeyin mahkeme kararıyla hepsini size sunacağız… Eşimi bilenler bilir. Kimin canını yaktı bakalım da bu kuyruk acısı. Kimin otunu copunu yakaladı, cezaevine soktu, bunlardan biridir demek ki” demişti.

Hakkında idari soruşturma başlatılan polis Hüseyin Tayfun Üçgül, açığa alınmıştı.

HABER MERKEZİ

#Maseratili #polis #ölü #bulundu #Olayla #ilgili #soruşturma #başlatıldı

EN SON EKLENENLER