Mayıs’ta yaşamını yitirenler anıldı

0
143

İstanbul Bağcılar’da Mayıs ayında özgürlük ve demokrasi mücadelesinde yaşamını yitirenler anıldı.

HDP Bağcılar İlçe Örgütü tarafından özgürlük ve demokrasi mücadelesinde Mayıs ayı içerisinde yaşamını yitirenleri anmak amacıyla ilçe binasında etkinlik düzenlendi. Yüzlerce kişinin katıldığı anmada sık sık “Şehit namirin” sloganı atıldı. Anmada konuşan HDP’li Cüneyt Karabey, “Mayıs ayı şehitleri asla unutulmayacak. O arkadaşlar, kendilerinden sonraki mücadelenin de önünü açmışlardır” şeklinde konuştu.

KHK ile kapatılan Mezopotamya Yakınlarını Kaybedenlerle Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (MEYA-DER) üyesi Hasan Korkmaz, “Biz sadece evlatlarımızın mücadelesini yere düşürmemek için yaşıyoruz. Bu mücadele yolunda yürüyeceğiz” dedi.

Yakınlarını Kaybeden Ailelerle Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (YAKAY-DER) üyesi Şekernaz Çakar da, “Biz yiğitlerimizin ne için mücadele ettiğini biliyoruz. Biz anneler, ne mücadelemizi ne de evlatlarımıza yapılan, bize yapılan ihanetleri unutmayacağız. Bu zulmün karşısında duracağız” şeklinde konuştu.

Anma, Mayıs ayında yaşamını yitirenlerin hayatlarından ve mücadelelerinden kesitlerin yer aldığı sinevizyon gösteriminin ardından son buldu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here