Meksika’da yaşamını yitirenlerin sayısı artıyor

  0
  176

  Meksika’da meydana gelen 7.1 şiddetindeki depremde şimdiye kadar en az 248 kişi hayatını kaybetti. Çok sayıda kişi de yaralandı

  Güney Amerika Ülkesi Meksika’da dün gece meydana gelen 7.1 büyüklüğündeki depremde çok sayıda kişi yaşamını yitirdi. ABD Jeolojik Araştırma Merkezi (USGS), derinliği 50 kilometre (km) olan depremin merkez üssünün Meksika’nın başkenti Mexico City’nin 120 km uzakta olduğunu açıkladı. Meksika Devlet Başkanı Enrique Peña Nieto, başkent Mexico City’deki Coapa ilçesinde bir okulun çökmesi sonucu 22 çocuğun yaşamını yitirdiğini, 30’unun da kayıp olduğunu duyurdu.

  Uçuşlar durduruldu
  Başkent Mexico City’de 49, kentin güneyindeki Morelos eyaletinde ise en az 55 kişi hayatını kaybetti. Mexico City’de ise onlarca binanın çöktüğü ve havalimanlarındaki uçuşların durdurulduğu açıklandı. Meksika Eylül ayının başında da 8.1 büyüklüğündeki bir depremle sarsılmış, en az 90 kişi ölmüştü.yaşamını yitirmişti.

  Tatbikat sırasında

  Deprem, 1985’te 10 bine yakın insanın ölümüne neden olan büyük depremin 32’inci yıldönümü için Mexico City’de düzenlenen tatbikatlar esnasında gerçekleşti. Başkentteki bazı binalarda yangın çıktığı ve içeride mahsur kalanların olduğu kaydedildi. Binlerce insan telaşla soluğu sokaklarda alırken, başkentin birçok bölgesinde telefon bağlantıları ve elektrikler kesildi.

  Etkisi büyük oldu

  Depremlere fazlasıyla alıştıklarını belirten Meksikalılar, Ancak 1985 yılında on binlerce insanın hayatını kaybettiği depremin yıldönümünde gerçekleşmesi nedeniyle, sarsıntının etkisi büyük olduğunu ifade etti.

  CEVAP VER

  Please enter your comment!
  Please enter your name here