MHP’de Akşener depremi sürüyor: Eskişehir’de 300 istifa

0
150

Eskişehir’de MHP eski İl Başkanı Oğuz Sever ve beraberindeki 300’e yakın kişi partisinden istifa etti.

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Eskişehir eski İl Başkanı Oğuz Sever ve beraberindekiler partilerinden istifa ettiklerini belirtti. Partililer Meral Akşener’in partisine geçeceğini söyledi.

Sever, “MHP’deki siyaset geçmişimiz Alparslan Türkeş’in genel başkan olduğu yıllardan başlamaktadır. Biz Sayın Meral Akşener’in başlattığı bu yeni mücadeleye omuz vermeyi milli bir vazife sayıyoruz. Bilinsin ki bu mücadele milletin talebiyle ortaya çıkmıştır. MHP’de kalmayı tercih eden ülküdaşlarımızın tercihlerine saygı duyuyoruz. Sayın Meral Akşener ile birlikte ülkemiz ve milletimiz için bayrağı en yükseğe ve ileriye taşımaya devam edeceğiz. Meral Akşener’in yol arkadaşı olarak gerilmiş bir ok gibi hedefe varmaya hazırız. Yolumuz hak ve hakikat yoludur. Yeni partimizin ülkemize, milletimize, Türk ve İslam alemine hayırlar getirmesini yüce Allah’tan niyaz ediyorum” ifadelerini kullandı.

ESKİ MİLLETVEKİLİ DE AKŞENER SAFINA GEÇTİ

MHP’de 23 ve 24. yasama döneminde Isparta Milletvekili olarak görev yapan S. Nevzat Korkmaz da partisinden istifa etti. Meral Akşener’le yola devam edeceği öğrenilen Korkmaz, Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı Siyasi Partiler Bürosu’na gönderdiği istifa dilekçesinde, Genel merkez politikaları sebebiyle MHP içerisinde vatanıma, milletime hizmet imkanı kalmadığını görüyor ve aynı düsturla, ‘önce ülkem ve milletim” diyerek MHP üyeliğinden istifa ediyorum” dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here