MHP’li belediye şiddet uygulayan erkeğe değil mağdur kadına soruşturma açtı

0
220

Mersin Büyükşehir Belediyesi’nde çalışan Nehir Göklü, bir diğer belediye çalışanı şoför Muammer Bebek tarafından şiddete maruz kaldı. Duruma sessiz kalmayan ve suç duyurusunda bulunan Göklü hakkında MHP’li belediye, şiddetin olmadığını iddia ederek soruşturma başlattı

Mersin Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Daire Başkanlığı bünyesinde çalışan Nehir Göklü, dün sabah saatlerinde işyerinde, bir diğer belediye çalışanı şoför Muammer Bebek tarafından darp edildi. Hastaneden darp raporu alan ve Siteler Polis Merkezi’ne giderek şikayetçi olan Nehir Gök’e şiddete kamuoyu oluşunca MHP’li Mersin Büyükşehir Belediyesi açıklama yapmak zorunda kaldı.

Göklü’nün avukatı Şerife Arıcı Yıldız, Mersin Gazeteciler Cemiyeti’nde yaşanan darp olayına ilişkin basın toplantısı düzenledi. Avukat Şerife Arıcı Yıldız, kamu binalarında kadına dönük şiddetin olduğunu; fakat birçok şiddet olayının yargıya yansımadığını ve üzerinin kapandığını söyledi. Nevin Zaimoğlu da, olayların kamuoyuna yansıması ile beraber belediye yetkililerinden birilerinin kendisini aradığını ve böyle bir olayın yaşanmadığını söylediğini kaydetti. Zaimoğlu, “Göklü’nün almış olduğu darp raporu zaten gerçek. Fakat, belediye olaydan sonra hastaneye gidip başka bir rapor alıyor ve aldığı bu rapor ile beraber belediye kendi web sitesinden hiç de tatmin olmayacak bir yalanlama duyurusu yaptı. Her iki rapor da zaten gerçek. Ben buradan şunu sormak istiyorum ‘Koskoca belediye nasıl olur da hastaneden alınan rapora sahte diyebilir ve kendi web sayfasına koyar?’ Bu raporun barkot numarası bile var, belediyenin yaptığı bu suç mahiyeti taşıyan uygulamaya karşı yetkilileri göreve çağırıyorum. Belediye soruşturmayı şiddeti uygulayana değil, olayın mağduruna açmıştır. Ülkede şiddet artık kamusal alana taşındı diyebiliriz. Biz sonuna kadar şiddet ile mücadele edeceğiz” dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here