MHP’nin erken seçim talebini, MHP’den önce açıklamıştı

Post date:

Author:

Category:

AKP’nin yol haritasını ANAR’ın kamuoyu ölçümlerine bakarak belirlediği dikkate alındığında, ANAR araştırma şirketinin başkanı Dr. İbrahim Uslu’nun erken seçimin kaçınılmaz olduğunu aktarması dikkat çekmişti. AKP’ye yakınlığı ile bilinen yazarlar toplumun nasıl bir parti arzu ettiğinin ayrıntıları ANAR anketlerinden öğrenildiğini hatırtalır yazılar da kaleme almıştı.

ANAR Başkanı Dr. İbrahim Uslu, erken seçim teklifinin MHP’den geleceğini öne sürmüş ve 2018 sonbaharında erken seçim olacağını savunrak yerel seçimlerin Cumhurbaşkanlığı seçiminden sonra yapılacağını söylemişti.

AKP’nin yerel seçimde genel seçime göre düşük oy aldığını anımsatan Uslu, “MHP, parlamentonun artık misyonunu tamamladığını yeni dönemin bir an önce başlaması gerektiğini söyleyip erken seçim talep edebilir. Bu talebi AK Parti’nin reddetmesi için hiçbir neden yoktur. Temmuz ayında erken seçim kararı alıp, yaz boyunca kampanya yapıp sonbaharda da seçime gidebilir. AKParti açısından rasyonel olan bu şekilde hareket etmesidir” değerlendirmesinde bulunmuştu.

- Advertisement -spot_img

YAZARLAR

spot_img

EN SON EKLENEN YAZILAR