MİT TIR’ları davası ertelendi

Post date:

Author:

Category:

Cumhuriyet Gazetesi’nin eski Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar ve CHP Milletvekili Enis Berberoğlu’nun yargılandığı “MİT TIR’ları” davası 24 Mayıs’a ertelendi.

Cumhuriyet Gazetesi’nin eski Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar, Ankara Temsilcileri Erdem Gül ve CHP Milletvekili Enis Berberoğlu’nun yargılandığı “MİT TIR’ları” davası İstanbul 14. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görüldü. Sanıklar hakkında “Silahlı terör örgütüne üye olmaksızın bilerek ve isteyerek yardım etme” suçlaması ile açıla dava kapsamında görülen duruşmaya, Gül, Berberoğlu, avukatları ile MİT Müsteşarlığı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın avukatları katıldı. CHP Milletvekilleri Barış Yarkadaş, Sezgin Tanrıkulu, Mahmut Tanal, Özgür Özel, Adnan Erkek, Gürsel Tekin, Erdoğan Toprak, Aykut Erdoğdu, Utku Çakırözer, Hilmi Yarayıcı ve Sınır Tanımayan Gazeteciler Örgütü Türkiye Temsilcisi Erol Önderoğlu’nun da izleyici olarak katıldığı duruşma kimlik tespiti ile başladı.

Kimlik tespitinin ardından talepte bulunan Berberoğlu’nun avukatı Murat Ergün, dosyada yalnızca müvekkilinin telefon sinyal bilgilerine ilişkin HTS kayıtlarının olduğunu, Dündar’ın hangi milletvekilleri ile görüşme yaptığının tespit edilebilmesi için onun HTS kayıtlarının da dosyaya getirilmesini istedi.

Talebi reddeden heyet, dosyadaki HTS kayıtlarının incelenmesi için süre vererek, duruşmayı 24 Mayıs’a erteledi.

- Advertisement -spot_img

YAZARLAR

spot_img

EN SON EKLENEN YAZILAR