Mustafa Koçak için Ulm’da anma eylemi

EDİTÖRÜN ÖNERDİKLERİ

Almanya’nın Ulm şehrinde bir araya gelen Türkiyeli devrimciler, dün ölüm orucu direnişinin 297. gününde hayatını kaybeden Mustafa Göçek için anma düzenledi. Ulm Halk Cephesi’nin adına konuşmaların yapıldığı eyleme, ADHF, AGEB, AGİF, ATİF, MLPD, SKB, KON-MED ve SYKP’li devrimciler katıldı.

Adil yargılanma talebi ile başlattığı ölüm orucunun 297. gününde yaşamını yitiren Mustafa Koçak için Ulm şehir merkezinde Berblinger-Brunnen Meydanında düzenlenen eylemde saygı duruşu yapıldıktan sonra, konuşmalar yapıldı. “Helin Bölek’ler Ölümsüzdür”, „Mustafa Koçak Ölümsüzdür“, “Kahrolsun Faşizm“ ve “Grup Yorum Halktır, Susturulamaz” şeklinde sloganlar atıldı.

Çok sayıda döviz ve pankartın da açıldığı, 60 civarında kişinin katıldığı anma eylemi, Mustafa Koçak‘ın sevdiği şiirlerin ve türkülerin hep birlikte okunmasıyla son buldu. Ulm’lu devrimciler, aylardır ölüm orucu direnişçileri Helin Bölek ve İbrahim Gökçek ile dayanışma etkinlikleri düzenliyorlardı. Göstericiler, bundan sonra da İbrahim Gökçek ile dayanışma içinde olacaklarını, Helin Bölek ve Mustafa Koçak’ı unutmayacaklarını açıkladılar.

Koronavirüsü salgını nedeniyle, gösterilere kısıtlı ve sınırlı izin verildiği bir dönemde gerçekleştirilen anmada, eylemciler sosyal mesafeyi korumaya özen gösterdiler.

- Advertisement -spot_img

YAZARIN DİĞER YAZILARI

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN SON EKLEN YAZILAR