Musul Operasyonu’nun başlangıç tarihi belirlendi

EDİTÖRÜN ÖNERDİKLERİ

Musul Vilayet Meclisi üyesi Hisam El Ebaz, Irak Başbakanı Haydar Ebadi’nin Musul’un kurtarılması operasyonuna ilişkin ilgili taraflarla biraraya geldiğini ve operasyonunun başlangıç tarihinin belirlendiğini kaydetti.

Musul Vilayet Meclisi üyesi Hisam El Ebaz, Irak Başbakanı Haydar Ebadi’nin Musul operasyonu komutanları ve operasyona katılması kararlaştırılan güçlerle toplantı yaptığını kaydetti. Musul’un kurtarılması operasyonunun tarihinin belirlendiğini ifade eden Hisam El Ebaz, bunun önümüzdeki saatlerde kamuoyuna da duyurulacağını belirtti.

Hisam El Ebaz, “Operasyona Irak ordusuna bağlı 15 ve 17’inci taburlar, Anti Terör, Irak polisi 5’inci birliği ve yerel polisler de katılacak” dedi.

El Ebaz, Heşd El Şebî’nin operasyona katılımına ilişkin olarak ise şunları dile getirdi: “Heşd El Şebî’nin Telafer tarafından katılması kararlaştırıldı. Heşd Eşayir güçleri ise, Musul çevresinde katılacak. Ayrıca Türk güçlerinin müdahalelerine karşı da koalisyon güçleri ile anlaştık ve Türkiye’nin müdahalelerine izin verilmesi kabul edilemez.”

(öç)

- Advertisement -spot_img

YAZARIN DİĞER YAZILARI

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN SON EKLEN YAZILAR