Novak: Akkuyu’nun inşaatı 2018’de başlayacak

Post date:

Author:

Category:

Array

 Rusya Enerji Bakanı Novak, Dünya Petrol Kongresi için geldiği İstanbul’da yaptığı açıklamada, Türkiye’nin Akkuyu nükleer santralinin inşaatı için nihai izni bu yıl vereceğini ve inşaatın 2018’de başlayacağını söyledi. Novak’ın, İstanbul’da Erdoğan’la bir araya gelmesi de gündemde.

İstanbul’da düzenlenen 22’nci Dünya Petrol Kongresi katılan Rusya Enerji Bakanı Aleksandr Novak, Türk mevkidaşı Berat Albayrak’la yaptığı görüşme sonrasında gazetecilere açıklamalarda bulundu. Novak, “Şimdi kısıtlı bir lisans var ve çok sayıda lisansa daha ihtiyacımız var. Türkiye şu anda bu lisansları hazırlıyor. Sayın Albayrak, bu yıl, inşaat için nihai izni vereceklerini ifade etti. İnşaatın 2018’de başlayacağını düşünüyorum” dedi.

‘YAKIN ZAMANDA ONAYLANACAK’

Novak, “Albayrak’la Türk Akımı’nın Türkiye toprakları üzerindeki çıkış noktası konusunda da nihai onayın alınması gerektiğini de konuştuk. Bu konuda hiçbir fikir ayrılığı yok, gerekli belgelerin yakın zamanda verilmesini bekliyoruz” diye konuştu.

‘NOVAK VE ERDOĞAN’IN GÖRÜŞMESİ BEKLENİYOR’

Bu arada Rusya Enerji Bakanlığı’ndan bir kaynak, Rus basınına yaptığı açıklamada, Novak’ın bugün kongre kapsamında AKP Genel Başkanı Tayyip Erdoğan’la görüşmesinin beklendiğini söylendi.

- Advertisement -spot_img

YAZARLAR

spot_img

EN SON EKLENEN YAZILAR