Önder’in ailesi: Verdiği mücadeleden gurur duyuyoruz

EDİTÖRÜN ÖNERDİKLERİ

Danimarka’da yaşamını yitiren Kürt medyasının ve Özgür Basın geleneğinin önemli isimlerinden biri olan Mahmut Önder için memleketi Amed’de taziye kuruldu. Taziye de konuşan Önder’in ağabeyi Mızrap Önder, ‘Kürt halkı için verdiği emekten dolayı gurur duyuyoruz’ dedi

Kanser tedavisi gördüğü Danimarka’nın başkenti Kopenhag’da yaşamını yitiren Kürt medyasının tanınan isimlerinden Mahmut Önder için memleketi Amed’de ailesi ve arkadaşları tarafından taziye kuruldu. Merkez Kayapınar ilçesi Huzurevleri Mahallesi’ndeki Şaklat Köyü Taziye Evi’ne Önder’in fotoğrafları asıldı. Taziyeye akın eden yakınları, arkadaşları ve siyasi parti yöneticileri aileye başsağlığı dileğinde bulunarak, dualar okudu.

Önder ile gurur duyuyoruz

Taziyede konuşan Önder’in ağabeyi Mızrap Önder, onun hayatı boyunca verdiği mücadeleden mutluluk duyduklarını dile getirerek “Biz onun Kürt halkı için verdiği emekten dolayı gurur duyuyoruz. Kendisini halkı için feda etti. Halkımızın başı sağ olsun” dedi. 37 yıl boyunca yurt dışında kaldığından dolayı kendisini göremedikleri için büyük acı ve hasret içinde olduklarını dile getiren Önder, “Verdiği şerefli mücadelesi sayesinde öbür dünyada da mutlu olacaktır” diye konuştu. Öte yandan taziye Cuma gününe kadar kabul edilecek.

AMED

- Advertisement -spot_img

YAZARIN DİĞER YAZILARI

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN SON EKLEN YAZILAR