Pir Deprem: Aysel Tuğluk gibi özgürlük ve demokrasi mücadelesi veren hapsediliyor

EDİTÖRÜN ÖNERDİKLERİ

Adli Tıp Kurumu’nun Aysel Tuğluk hakkında verdiği ‘cezaevinde kalabilir’ raporuna tepki gösteren Sinemillioğlu Ocağı pirlerinden Süleyman Deprem, “Aysel Tuğluk gibi özgürlük ve demokrasi mücadelesi veren insanlar içeride hapsediliyor” dedi. 

Halkların Demokratik Partisi (HDP) eski Eş Genel Başkan Yardımcısı Aysel Tuğluk‘un sağlık durumunun kötüye gitmesi nedeniyle tutukluluğuna itirazlar yükselmeye devam ediyor.

Adli Tıp Kurumu’nun Aysel Tuğluk hakkında verdiği ‘cezaevinde kalabilir’ raporuna tepki gösteren Sinemillioğlu Ocağı pirlerinden Süleyman Deprem, insan bedenini esir alabilirler ama düşünceyi asla esir alamazlar” dedi.

“ÖZGÜRLÜK MÜCADELESİ VEREN İNSANLAR İÇERİDE HAPSEDİLİYOR”

Aysel Tuğluk’un hasta olmasına rağmen cezaevinde esir tutulduğunu söyleyen Pir Süleyman Deprem, “Aysel Tuğluk gibi özgürlük ve demokrasi mücadelesi veren insanlar içeride hapsediliyor. AİHM ve Uluslararası Af Örgütü’ne rağmen içeride esir tutulmaktadır. Yapılanların ne vicdana, ne adalete, ne de insanlığa uyan bir tarafı yoktur. Aleviler, sosyalistler, devrimciler ve insan hakları savunucularının hepsi şu anda zulme maruz bırakılıp zindanlarda çürütülmektedirler. Özellikle ölüm derecesine yaklaşmış hasta tutsakların ısrarla cezaevlerinden cenazelerinin çıkmasını kâr sayan anlayışı asla kabul etmiyoruz” dedi.

PİRHA/DERSİM

- Advertisement -spot_img

YAZARIN DİĞER YAZILARI

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN SON EKLEN YAZILAR