Polis zırhlı araç ile çarptığı genci olay yerinde bırakıp kaçtı

EDİTÖRÜN ÖNERDİKLERİ

Şırnak’ın Silopi ilçesinde polise ait zırhlı aracın ters yöne girerek çarptığı üniversite öğrencisi Mizgin Kızıl yaralandı. Çevredeki yurttaşların hastaneye kaldırdığı Kızıl, “Güvenliğimiz için dolaşıyorlarmış böyle mi güvenliğimizi sağlıyorlar” diyerek tepki gösterdi.

Şırnak’ın Silopi ilçesinde bulunan Kıbrıs Caddesi’nde Arife günü (24 Haziran) ters yönde ilerleyen polise ait zırhlı araç, bayram alışverişine çıkan 22 yaşındaki üniversite öğrencisi Mizgin Kızıl’a çarptı. Zırhlı araç olay yerine gelen yurttaşların uyarılarına rağmen kaçarken, ağır yaralanan Kızıl yurttaşlar tarafından Silopi Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. Başından, boynundan ve kolundan yaralanan Kızıl’a ilk müdahale Silopi Devlet Hastanesi’nde yapıldı. Başına dört dikiş atılan Kızıl’ın sağ kolu alçıya alındı ve boynuna da boyunluk takıldı. Tedavisine evde devam edilen Kızıl, “Güvenliğimiz için dolaşıyorlarmış. Böyle mi sağlıyorlar güvenliğimizi” dedi.

ZIRHLI ARAÇ TERS YÖNE GİRDİ

Caddede ters yönde ilerlerken kızına çarpıp kaçan polislere tepki gösteren baba Fettah Kızıl, “Çocuklarım bayram alışverişi için çarşı merkezine gitmişti. Telefon geldi kızımın hastanede olduğunu öğrendim. Kızıma çarpmışlar ve kaçmışlar. İnsanlar zırhlı aracın peşinden koşuyorlar ‘birine çarptın’ diye ama durmuyor. Ancak hastaneye gittiğimde polis oradaydı. hiçbir şey olmamış gibi ifade almak için gelmişler. İnsanların canı bu kadar ucuz mu” diye sordu.

‘DAHA KAÇ CAN YANACAK’

Kızı ağır yaralandığı halde hastane tarafından rapor verilmediğine dikkat çeken baba Kızıl, “Kızım öğrenci olduğunu söyledi ve rapor istedi. Ancak hastane kızımı bu haldeyken Cizre Devlet Hastanesi’ne gidip rapor almamızı söylediler. Biz davacı olacağız. Ne gerekiyorsa yapacağız. Yeter artık kaç can yandı. Daha kaç can yanacak bir ay içinde bu panzerler kaç can aldı” dedi.

‘YA BEN DE ÖLSEYDİM’

Ters yönde giden zırhlı aracın çarpması sonucu ağır yaralanan üniversite öğrencisi Mizgin Kızıl ise, “Bana çarpıp kaçanlar ifademi almak için zaman kaybetmediler. Eve gelip ifademi almak istediklerinde onlardan davacı olacağımı söyledim. Daha geçen gün Lice’de insanlarımız bu yüzden öldü. Ya ben de ölseydim” diye konuştu.

‘BÖYLE Mİ GÜVENLİĞİMİZİ SAĞLIYORLAR’

Zırhlı araçların ölüm saçtığına dikkat çeken Kızıl, “Bu panzerlerin şehir içinde ne işi var. Onlarca insanımız öldü. Normal bir trafik kazası olsa kazayı yapan tutuklanıyor. Ama bizim gibi panzer çarpan insanlara ‘Geçmiş olsun ‘ deyip gönderiyorlar. Güvenliğimiz için dolaşıyorlarmış böyle mi güvenliğimizi sağlıyorlar. Ben kaldırımda yürürken bu hale geldim yolda bile değildim .Bayramı zehir ettiler. Bin bir hevesle yaptığım bayram alışverişi burnumdan geldi” dedi.

4 Mayıs’ta Silopi’de polislerin sürdüğü zırhlı aracın bir evin duvarını yıkarak içeri girmesi sonucu uykuda olan Muhammet (7) ve kardeşi Furkan Yıldırım (6) yaşamını yitirmişti.

- Advertisement -spot_img

YAZARIN DİĞER YAZILARI

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN SON EKLEN YAZILAR