‘Referandumda hile ile Evet çıkarmak istiyorlar’

Post date:

Author:

Category:

 Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş, “Referandum da evet çıkarsa terör biter” açıklamasına yönelik tepkiler devam ediyor. Alevi önde gelenlerinden Servet Demir, referandumda hile yoluyla ‘Evet’ çıkarmak istediklerine işaret etti. 

PİRHA’ya konuşan Alevi önde gelenlerinden Servet Demir, “ Talihsiz bir açıklama olarak gördüğünü belirterek, “14 yıldır iktidar olan AKP’nin tüm gücü elinde toplamasına rağmen ülkede derin krizlere yol açmıştır” dedi.

“YANLIŞ POLİTİKALAR TERÖRÜ TÜRKİYE’NİN İÇ FAKTÖRÜ HALİNE GETİRDİ”

AKP’nin ‘Büyük Türkiye Projesiyle’ iktidara geldiğini ancak ülkede gün geçtikçe ekonomik krizin büyüdüğünü, terör olaylarının arttığını vurgulayan Demir, şunları kaydetti:

“Bu yanlış politikalar yüzünden terör Türkiye’nin iç faktörü haline gelmiştir. 1 Kasım seçimlerden sonra HDP’yi siyaset dışı bırakarak,  MHP ile birlikte mevcut tekçi bakışı Türkiye’de egemen kılınmaktadır. Tarihsel, felsefik, sosyal ve geleneksel anlamda bir birikime sahip olan Türkiye’de tüm yetkilerin bir kişiye verilmesi diğer farklılıkların yok sayıldığını ifade eden Demir, “Diktatörlük modelini egemen kılarak tüm hak ve özgürlükler yok sayılıp ülke savaşa sokulmak isteniyor.”

“TERÖR OLAYLARINDAN İKTİDAR SORUMLUDUR” 

Servet Demir, “Aslında iktidarın evet çıkmazsa ülkede bombalar patlar, kaos çıkar, terör örgütleri kol gezer gibi açıklamaları, zorba tutumları iktidarın kendine güvensizliğini gösteriyor” diyerek,  Türkiye’de yaşanan patlamalardan ve terör olaylarından iktidarın sorumlu olduğunun altını çizdi. Demir, istihbarat, askeri güç ve tüm yetkilerin bu iktidarın emrinde ve yetkisinde olduğuna işaret etti.

“REFERANDUMDA HİLE HURDA İLE EVET ÇIKARMAK İSTİYORLAR”

Demir OHAL’in devam ettirilmesine de tepki gösterdi.

“OHAL’in devam ettirilerek seçime gidilmesinin nedeni halkın sağlıklı bilgi almasını engellemek, iktidara karşı kesimleri sindirmek ve karşısında muhalefet yapan tüm güçleri yok edip, referandumda hile hurda ile evet çıkarmak istiyorlar. Bunların hepsini, oyunun bir parçası olarak görüyorum.”

PİRHA – İsmet SEFER – İSTANBUL

- Advertisement -spot_img

YAZARLAR

spot_img

EN SON EKLENEN YAZILAR