Samsun PSAKD: O dumanlar, bugünkü karanlığı getirdi

EDİTÖRÜN ÖNERDİKLERİ

Samsun Pir Sultan Kültür Derneği basın açıklaması yaparak, Madımak katliamını kınadı. Dernek adına konuşan Cem Sultan Ermiş, “2 Temmuz’da sazımız, sözümüz ve semahımızla canlarımızın yakıldığı yerde olacağız” dedi.

Basın açıklamasında “2 Temmuz 1993 tarihinde bizlere yaşatılan kara günün üzerinden tam 24 yıl geçti” ifadesini kullanan Ermiş,  “bizler o günden beri sürdürdüğümüz mücadeleyi aynı kararlılıkla, aynı inatla sürdürüyoruz. İnsanlık tarihinin en vahşi katliamlarından biri olan Sivas katliamının 24. yılında da aynı aydınlık yüzlerimizle Madımak Otelini önünde olacağız. Acımızdan, Hak ve hakikat arayışımızdan asla vazgeçmeyeceğiz” dedi.

“BUGÜNKÜ KARANLIK MADIMAK’IN DUMANLARINDAN YÜKSELDİ”

Madımak otelinin utanç müzesine dönüştürülmesi taleplerini her fırsatta dillendireceklerini belirten Ermiş, bugün içinde bulunduğumuz karanlık günler, O gün Canlarımızı yakanların eseridir.  O gün Pirimiz Pir Sultan Abdal’ın heykelini yerlerde sürükleyenler bugün KHK ve OHAL zulmü ile kamu emekçilerini işlerinden atıyorlar. KHK ve OHAL’e karşı direnenleri ise tutuklayıp ölüme terk ediyorlar. Halkımızı açlığa sefalete sürüklüyorlar” dedi.

“AYNI ZİHNİYET GENÇLERİMİZİ KATLETMEYE DEVAM EDİYOR”

O kara günde Madımak Otel’inde 33 canı katledenlerin, bugün de aynı karanlık zihniyet ile sokak ortasında gençleri katlettiğinin altını çizen Ermiş, bu katliamlara örnek olarak da,  Gazi’de ve Gezi’de katledilen gençleri gösterdi.

Ermiş ayrıca açıklamasında “O kara günde canlarımızı bizden alanlar, bugün Dilek Doğan’ın katillerine, Berkin’in, Ethem’in, Uğur Kurt’un katillerine ödül gibi cezalar veriyorlar.

O kara günde canlarımızı bizden alanlar, inancımızın yok sayanlar, bugün de gerici eğitim sistemleri ile ‘Zorunlu Din Dersleri’ zulmü ile çocuklarımızı asimile etmeye devam ediyorlar.

Bizler o kara günde olduğu gibi bugün de, ülkemizde gerçekleştirilmeye çalışılan tek adam rejimine karşı, laik, demokratik bir ülke özlemimizi haykırmak için Madımak Oteli önünde olacağız” ifadelerini kullandı.

“BUGÜN DÜNÜN DEVAMIDIR”

“Her katliamın birbiri ile bağlantılı olduğunu biliyoruz, diyen Ermiş,  2 Temmuz 1993’te Madımak Oteli’nde yaşanan katliamın aydınlatılmamasından kaynaklı Gazi’nin, Suruç’un, Ankara’nın, Taksim’in, Antep’in ve Reina’nın yaşandığının da altını çizdi.

Pirha

- Advertisement -spot_img

YAZARIN DİĞER YAZILARI

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN SON EKLEN YAZILAR