Sanatçı Ferhat Tunç’tan TV10’un 29. Eylemine çağrı

Post date:

Author:

Category:

TV10 çalışanları, Kanun Hükmünde Kararname ile kapatılan televizyonlarının açılması talebiyle 29’ncu kez Galatasaray Meydanı’nda eylem yapacak. Saat 14.00’te yapılacak eyleme bu hafta Dersim Araştırmaları Merkezi (DAD) başkan ve üyeleri ile Sanatçı Ferhat Tunç katılarak. 

OHAL kararnamesiyle kapatılan TV10’un çalışanlarının, kanalın yeniden açılması talebiyle başlattıkları eylem devam ediyor.

22 Nisan Cumartesi bu gün 29. kez Galatasaray Meydanı’nda saat 14.00’te biraraya gelecek olan TV10 çalışanlarının eylemine, Dersim Araştırmaları Merkezi (DAD) başkan ve üyeleri ile Sanatçı Ferhat Tunç katılarak destek verecek.

FERHAT TUNÇ’TAN TV10 EYLEMİNE KATILIM ÇAĞRISI

Ferhat Tunç hazırladığı video ile 22 Nisan Cumartesi bugün TV10 çalışanlarının eylemine katılacağını açıkladı. Tunç, TV10’un yeniden açılması için çağrılarda bulunacağım” dedi. Ferhat Tunç çağrı videosunda şunları ifade etti:

“TV10 Alevilerin sesiydi. Sadece Alevilerin değil, bu ülkede kendini dışlanmış hisseden tüm kimliklere, tüm inanç gruplarına açık bir ekrandı, kararttılar. Kanun Hükmünde Kararname ile karartılan Tv10 için sivil itaatsizlik eylemleri başlatıldı. Galatasaray Lisesi önünde bu eylemler devam ediyor. Yarın bu eyleme ben de katılacağım ve TV10’nun yeniden açılması için çağrılarda bulunacağım. TV10 ile dayanışmak için yarın hepinizi Galatasaray Meydanı’na bekliyorum. Özgür Basın susturulamaz, Tv10’u geri istiyoruz.”

TV10’un geçen haftaki eylemine ise Munzur Çevre Derneği, Sevdilli ve Çevre Köyleri Yardımlaşma ve Kültür Derneği (SEV-DER), Cumartesi Anneleri, İnsan Hakları Derneği (İHD) üyeleri, Ataşehir Pir Sultan Abdal Kültür Derneği, Zindanlarla Dayanışma İnisiyatifi Eşbaşkanı Arif Yılmaz, DBP İstanbul İl Eşbaşkanı Ali Rıza Bilgili, HDP yöneticileri ve GÖÇ-DER yöneticileri destek vermişti.

PİRHA

 

 

- Advertisement -spot_img

YAZARLAR

spot_img

EN SON EKLENEN YAZILAR