Saray Sultanı, Yol TV’yi TÜRKSAT’tan çıkartarak Alevileri ve Medyasını susturmaya çalışıyor.

EDİTÖRÜN ÖNERDİKLERİ

AABK yazılı bir açıklamayla YOL TV!nin yayınlarının durdurulmasını protesto etti. “Saray Sultanı, Yol TV’yi TÜRKSAT’tan çıkartarak Alevileri ve Medyasını susturmaya çalışıyor.” denilen açıklamanın tamamı;

Geçtiğimiz hafta Basından ve farklı kaynaklardan öğrenmiş olduğumuz sözde Cumhurbaşkanına hakaret ve RTÜK lisansı olmamasından dolayı RTÜK’ün Yol TV’nin kapatılması hakkında vermiş olduğu kapatma kararı, bugün TÜRKSAT tarafından hayata geçirilerek YOL TV TÜRKSAT’tan çıkartılmıştır.

Dokuz yıldır TÜRKSAT’tan yayın yapan Avrupa lisanslı Yol TV, bugün RTÜK lisansı olmadığı bahane gösterilerek aldıkları kapatma kararının hiçbir Hukuksal zemini olmadığı gibi, şu ana kadar halen konuyla ilgili Yol TV ye herhangi bir tebligat ulaştırılmamış ve suçlamaya karşı Yol TV den herhangi bir savunmada veya belgede talep edilmemiştir.

Uyguladıkları bu Anti -Demokratik yöntem ve işleyiş tarzı dahi dikkate alındığında, mevcut sistemin tam anlamıyla bir diktatörlük ve baskı sistemi olduğunu açıkça ortaya koymaktadır.

Hiçbir alternatif görüşe ve eleştiriye tahammülü olmayan Saray Sultanı ve onun güdümünde bulunan RTÜK ve Yargı organları, Alternatif düşünceleri ve kesimleri susturarak, yok sayarak sindirme çabaları içerisinde olduklarını bir kere daha net olarak bu davranışları ile ortaya koymuşlardır.

Biz Aleviler olarak, maalesef güçlünün adil, adaletin ise güçsüz kılındığı ülkemizde her şeye rağmen tüm Demokratik haklarımızı tüm alanlarda arayacağız ve Alevilerin ne susturulmasına nede sindirilmesene asla izin vermeyeceğiz.

Kerbela’dan günümüze kadar, Alevileri ve Aleviliği yok etmekle meşgul olan, bugün ise atalarından aldıklarına bir yenisini daha ekleyerek, Alevileri yok saymakla atalarından aldıkları mirasın devamını sürdürmeye çalışan Saray zihniyetininse emellerinin kursaklarında kalacağı gün elbette gelecek ve tarihin karanlık sayfalarında kendileri de ataları gibi yerlerini alacaklardır.

Alevileri ne susturmaya nede vermiş oldukları ikrarından döndürmeye, ne gücünüz nede ömrünüz yetmeyecektir.

Alevilik vardır ve Haktır

AVRUPA ALEVİ BİRLİKLERİ KONFEDERASYONU

- Advertisement -spot_img

YAZARIN DİĞER YAZILARI

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN SON EKLEN YAZILAR