Seçilmişlerin yerine atanan kayyumların Kürtçe takıntısı bitmiyor!

EDİTÖRÜN ÖNERDİKLERİ

Kürt kentlerine atanan kayyumların Kürtçe isim, tabela ve renk gibi takıntıları bitmek bilmiyor. İpekyolu Belediyesi’ne kayyum olarak atanan Vali Yardımcısı Önder Can’ın talimatıyla Şengal Kadın Parkı tabelasındaki Şengal kısmına bant çekildi

Demokratik Bölgeler Partisi (DBP) seçilmişlerini hukuksuz bir şekilde görevden alınarak yerine atanan kayyumların Kürtçe tahammülsüzlüğü bitmiyor. Wan’ın İpekyolu Belediyesi’ne ait Şengal Kadın Parkı tabelasındaki Şengal isminin üzeri kapatıldı. Belediyenin Park ve Bahçeler Müdürlüğü’ne bağlı Şerefiye Mahallesi’nde bulunan parkın tabelasındaki Şengal kısmının üzerine bant çekilmesinin talimatının belediyeye kayyum olarak atanan Vali Yardımcısı Önder Can tarafından verildiği belirtildi.

İpekyolu Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü’nden isminin açıklanmasını istemeyen bir yetkili, Şengal isminin kendileri tarafından kapatıldığını kabul ederek, “Üstünü biz kapattık, şu an hangi ismin konulacağına dair resmi bir karar elimizde bulunmamaktadır” dedi.

Kobani_çayevi

Kayyum çay evine de el uzattı!

Öte yandan Amed’in Sûr ilçesindeki Dağkapı semtinde 6 yıldır işletilen Kobani Çayevi, Sûr Belediyesi’ne atanan kayyumun talimatı ile polisler tarafından kaldırıldı. Geçen Aralık ayında iki kardeş tarafından işletilen çayevine giden polis, Kobani Çayevi yazılı tabela için tutanak tutmuş, ardından tabelayı kaldırtmıştı. İkinci defa çayevine giden polis, bu sefer çayevini tümden kaldırdı.

WAN / AMED

- Advertisement -spot_img

YAZARIN DİĞER YAZILARI

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN SON EKLEN YAZILAR