Sedef Kabaş’ın tutukluğuna yapılan itiraz reddedildi

EDİTÖRÜN ÖNERDİKLERİ

Katıldığı televizyon programının ardından Cumhurbaşkanı’na hakaret suçundan tutuklanan gazeteci Sedef Kabaş’ın tutukluluğuna yapılan itiraz 58. Asliye Ceza Mahkemesi tarafından reddedildi.

Kabaş’ın avukatı Uğur Poyraz, ” Müvekkilem Sedef Kabaş’ın tutukluluğuna yaptığım itirazı asliye ceza mahkemesi reddetti. Yargı üzerindeki ağır baskıya karşı hukuk yoluyla mücadele edeceğiz ve Kabaş ‘ı özgürlüğüne kavuşturacağız ” açıklaması yaptı.

Kabaş, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a hakaret ettiği iddiasıyla gözaltına alınmış, savcılığa ifade verdikten sonra sevk edildiği nöbetçi hakimlikçe, ‘Cumhurbaşkanı’na hakaret’ suçlamasıyla 22 Ocak’ta tutuklanmıştı.

Poyraz’ın itirazını değerlendiren İstanbul 58. Asliye Ceza Mahkemesi, aldığı red kararı ile ilgili olarak şu açıklamayı yaptı;

“Soruşturma evrakının incelenmesi neticesinde, tutuklu şüpheli müdafiinin dilekçesinde belirttiği itirazların yerinde olmadığı, suçun nitelikli haliyle alenen işlenmiş olduğuna dair kuvvetli şüphe oluştuğu ve şüphelinin benzer suçtan daha önceden hakkında yargılama yapıldığı da dikkate alınarak, İstanbul 10. Sulh Ceza Hakimliğinin kararında usul ve yasaya aykırı bir yön bulunmadığı kanaatine varılarak itirazın reddine karar verilmiş ve aşağıdaki şekilde hüküm kurulmuştur”.

 

- Advertisement -spot_img

YAZARIN DİĞER YAZILARI

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN SON EKLEN YAZILAR