Şenyaşar ailesi katledilen aile bireylerinin mezarını ziyaret etti

Adalet Nöbetini 759’uncu gününde sürdüren Şenyaşar ailesi arefe günü nedeniyle katledilen aile bireylerinin mezarını ziyaret etti

Riha’nın Pirsûs (Suruç) ilçesinde, 14 Haziran 2018 tarihinde, AKP Milletvekili İbrahim Halil Yıldız’ın koruma ve yakınları tarafından eşi ve iki oğlu katledilen Emine Şenyaşar ile saldırılardan yaralı kurtulan oğlu Ferit Şenyaşar’ın 9 Mart 2021’de Urfa Adliyesi önünde başlattığı Adalet Nöbeti, 759’uncu gününde devam ediyor.

Arefe günü nedeniyle katledilen aile bireylerinin mezarını ziyaret ettikten sonra Urfa Adliyesi önüne gelen Emine Şenyaşar ve oğlu Ferit Şenyaşar, “Şenyaşar ailesi için adalet” yazılı pankartın önünde nöbetini sürdürdü.

Adliye önünde konuşan Ferit Şenyaşar, “5 yıldır dinmeyen bir acı. 5 yıldır yakılan ağıtlar, dökülen gözyaşları… 3 insanımız katledildi. Bu katliamı yapan AKP’nin bir milletvekilidir. Yargı bu olayda taraf tutarak, güçlünün yanında yer aldı. Bundan dolayı 5 yıldır Ankara’da, adliye önünde, Türkiye’nin her yerinde adalet arıyoruz. Temennimiz 14 Mayıs’tır. 14 Mayıs’ta, yargıyı esir alan iktidar gidecek ve Türkiye’ye adalet, özgürlük ve demokrasi gelecek” dedi.

HABER MERKEZİ

#Şenyaşar #ailesi #katledilen #aile #bireylerinin #mezarını #ziyaret #etti

EN SON EKLENENLER