Siwer de özgürleşiyor

  1
  229

  Kuzey Suriye Federasyonu ordusu Demokratik Suriye Güçleri (QSD)’nin Cizîr Fırtınası Hamlesi ve Rakka Hamlesi’nde stratejik ilerleme devam ediyor. DAİŞ’i kıra kıra ilerleyen QSD savaşçıları, Dêra Zor’da stratejik bir kavşakta yer alan Siwer kasabasını büyük oranda özgürleştirdi.

  Irak sınırına ilerleyiş
  Siwer kasabasına giren QSD savaşçıları kasabanın büyük bölümünü özgürleştirdi. Ayrıca çetelere ait bir panzer de savaşçıların eline geçti. Siwer kasabasının kalan bölümünde ise şiddetli çatışmalar yaşanıyor. QSD kaynakları kasabanın saatler içinde özgürleştirileceğini belirtti. Siwer kasabası Dêra Zor’un kuzey doğusunda yer alıyor.

  40 çetesi öldürüldü
  DAİŞ çetelerinin Rakka’da QSD’nin kuşatmasını kırmak için savaşçıların noktalarına yaptığı saldırı girişiminde 40 çete öldürüldü. DAİŞ çeteleri Meşleb ve Sînaa mahalleri ile Rakka’nın 3 km doğusundaki Semra Köyü’ne gizlice saldırı girişiminde bulunarak QSD savaşçılarının noktalarını hedef aldı. Bunun üzerine her iki mahallede ve köyde şiddetli çatışmalar çıktı ve çatışmalar sonucunda 40 çete öldürüldü. 

  CEVAP VER

  Please enter your comment!
  Please enter your name here