Şükrü Samsunlu aramızdan ayrılalı 1 yıl oldu

EDİTÖRÜN ÖNERDİKLERİ

Son olarak KHK ile kapıtalan TV 10’un Teknik yönetmenliğini yapan usta yönetmen gazeteci Şükrü Samsunlu hakka yürüyeli 1 yıl oldu.

Alevilerin sesi TV 10’a ciddi katkılarda bulanan öncesinde de Alevi televizyonlarında görev alan Şükrü Samsunlu geçtiğimiz yıl TV 10 istanbul stüdyolarında 55 yaşında geçirdiği rahatsızlık sonucu hakka yürümüştü. Şükrü Samsunlu TRT’de başladığı daha sonra birçok ana akım medyada sürdüğü yönetmenlik hayatını Alevi televizyonlarında geçirdi. Alevi Televizyonlarına ciddi katkılarda bulanan Samsunlu yanı sıra birçok Alevi köyünü ve yerleşkesini gezerek kilometrelerce yol yaptı. Giresunlu Türk ve Sunni bir ailenin çocuğu olan Şükrü Samsunlu, yıllarca Alevi hareketine verdiği emekle birçok çevreden de takdir aldı. Son olarak yemek masasında bile katkısı olan TV 10 ‘un istanbul stüdyolarında yine Alevi hareketi için kaldığı karşılıksız mesaide bir rahatsızlık sonucu hakka yürüdü.

“ALEVİ TELEVİZYONLARINA SUNDUĞU EMEĞİN KARŞILIĞI YOKTUR!
Samsunlu’yu yakından tanıyan ve onu Alevi televizyonlarıyla ilişkilenmesini Sağlayan Kapatılan TV 10 Eski Genel Yayın Yönetmeni Şükrü Yıldız şöyle anlıyor; Mesleğine aşıktı, Alevi televizyonlarına sunmuş olduğu emeğin karşılığı yoktur. Herkes bir şeyler yaptı. Samsunlu bir şey yapmakla birlikte kendisini kattı. Kendisini en iyi ifade ettiği, kendisi olduğu yer TV10 oldu. Onunla birlikte yaşadığım 12 yıl çalışma süresinde hep en çok çalışan kişi oldu. Karadeniz’in, taşradan gelmiş güzel işlere imza atmış biriydi. Mutevaziydi, belkide en anlaşılmaz durumlara düşmesine sebep olanda bu mutevaziligiydi. Hiç bir şeyde imzası olmayan sahtekarlar dünyasında, her şeyi yapan ama bunu sıradan gören biriydi. Onu özlüyoruz. Güzel işler için Samsulu’nun gibi insanlar gerek.

- Advertisement -spot_img

YAZARIN DİĞER YAZILARI

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN SON EKLEN YAZILAR