Tahtacı Kültür Dernekleri Federasyonu Başkanlığına yeniden Yolcu Bilginç seçildi.

Post date:

Author:

Category:

2016 yılında kurulan Tahtacı Kültür Dernekleri Federasyonu (TADEFE) 2. Olağan Genel Kurulu gerçekleşti. Genel kurulda başkanlığa yeniden Yolcu Bilginç seçildi.

2016 yılından beri hizmetlerini yürüten Tahtacı Kültür Dernekleri Federasyonu’nun İzmir Güzelbahçe’de yapılan olağan kuruluna Ege, Batı Akdeniz, Doğu Akdeniz, Denizli, Balıkesir Kepsut Tahtacı Kültür Dernekleri’nden çok sayıda delege katıldı. Federasyon Genel Başkanlığına yeniden Yolcu Bilginç seçildi.

Divan başkanlığını Sinan Kahyaoğlu’nun yaptığı kurulda yönetim, denetim raporları, bütçe okunarak tartışıldı ve oy birliği ile onaylandı.

48 delegeden 25’inin katıldığı genel kurulda Yolcu Bilginç tekrar genel başkanlığa, yönetim kurulu asil üyeliklerine Zülfikar Metin, Güneş Erol, Sinan Kahyaoğlu, Mehmet Baki, Oğuz Kaplan, Dr. Mehmet Ali Çiçek, Gökhan Okanlar, Murat Pınar, Mustafa Yıldırım, Ahmet Belgit, Mehtap Mantar, Deniz Macık, Haydar Güzel, Kübra Kırmızıgül ve denetim kurulu asil üyeliklerine ise Şenay Kaplan, Eylem Yaman Şen, Nergis Aldemir ise oy birliği ile seçildiler.

Dilek ve temenniler bölümünde görüş ve düşüncelerini paylaşan Murat Tuna, hazırladığı sunumda Tahtacı köylerinin örnek üretim yaparak köy kooperatifi modelini yeninden yeşerterek ekonomik boyutta yerini alabileceğini, Bademler Kooperatifi olarak başlatılan hareketin tüm tahtacı yerleşim yerlerinde kurularak ürettiklerinin de yurt dışı pazarlarına taşınabileceğini belirtti.

(HABER MERKEZİ)

- Advertisement -spot_img

YAZARLAR

spot_img

EN SON EKLENEN YAZILAR