Toğrul: AKP legal demokratik siyaset alanını yok etti

0
181

İskenderun’da yerel basınla bir araya gelen HDP Antep Milletvekili Mahmut Toğrul, AKP’nin baskı ve sindirme politikalarıyla legal demokratik siyaset alanını yok ettiğini belirtti.

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Hatay İl Örgütü, “Durmayalım Dur Diyelim” sloganıyla İskenderun Emirgan Kafe’de yerel basınla kahvaltılı basın toplantısında bir araya geldi. Basın toplantısına HDP Antep Milletvekili Mahmut Toğrul, HDP il ve ilçe yöneticileri ile yerel basın temsilcileri katıldı. 7 Haziran seçimlerinde HDP’nin büyük başarı kazandığını hatırlatan Toğrul, AKP iktidarının bu durumu tehdit olarak algılayıp yeniden çatışmalı süreci başlattığını söyledi. Çatışmalı sürecin kararının 2014 Milli Güvenlik Kurulu’nda alındığını hatırlatan Toğrul, AKP’nin legal demokratik siyaset alanına bir darbe girişiminde bulunarak Eş Genel Başkanlarını ve milletvekillerini tutuklayarak rehin aldığını söyledi.

‘LEGAL SİYASET ALANI YOK EDİLMEYE ÇALIŞILDI’

15 Temmuz darbe girişimi sonrası AKP’nin sivil bir darbe yaptığını ve akabinde ilan edilen OHAL’le legal demokratik siyaset alanının tamamen yok edilmeye çalışıldığını, on binlerce partilinin gözaltına alındığını ve 5 bin partililerinin tutuklandığına dikkat çeken Toğrul, AKP’nin baskı ve sindirme politikalarıyla legal demokratik siyaset alanını yok ettiğini söyledi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here