‘Tüm bu yıkım ve felaketlere karşı Hayır’

EDİTÖRÜN ÖNERDİKLERİ

Başkanlığı öngören ve 16 Nisan’da referanduma gidecek olan yeni anayasa farklığına sanatçı Kemal Kahraman reaksiyon gösterdi. Kahraman, şayet bir gün Başbakan ve Reisicumhur seçilirsem son 15 senede yapılan her şeyi yıkmakla göreve başlayacağını, bu yüzden de Hayır diyeceğini söyledi.  

AKP ve MHP’nin ortak hazırladığı ve hiç bir toplumsal kesimi kapsamayan yeni anayasa farklığı 16 Nisan’da referanduma sunulacak. OHAL döneminde yapılacak olan referanduma ait bir hayli kesimden sert tepkiler gelmeye devam ediyor.

“TEKÇİ İSLAMİ ANALAYIŞ BİR ADAMDA TOPLANIRSA ÜLKE KARANLIĞA GİDER”

Dersimli Sanatçı Kemal Kahraman 16 Nisan’da yapılacak olan referanduma ilişkin  PİRHA’ya konuştu.

Kahraman, “Alevi ekseninde baktığımızda son 15 senedir mevcut iktidara yönelik yaptıkları tenkit ve kaygıların haklı olduklarını gördük. Politik islam kendisi dışından hiçbir şeye yer vermeyen, tahammül edemeyen ve değer vermeyen tekçi bir anlayışa sahip” diye konuştu.

İktidar temsilcilerinin zati her gün televizyon kanallarında bağıra bağıra tek dil, tek ulus demeye devam ettiğini belirten Kahraman, “Bu tekçi islami anlayışın tek bir adamda toplanması ülkeyi tam olarak karanlığa götürecektir” diye konuştu.

“BİR TEK ARKADAŞ ÜLKE KALMADI”

Kahraman, “15 senelik AKP iktidarı süresince etrafımızda bir tek arkadaş ülke kalmadı. Bugün Irak, Suriye, Yunanistan ve Rusya ile bile herkesle savaşır hale geldik. Ancak iktidara göre ise ülke olarak çok büyük evreler kat ettiğimiz öne sürülüyor” dedi.

“SON 15 SENE TAM BİR YIKIM VE FELAKETTİR”

Bu son 15 senelik sürecin tam bir felaket ve yıkım olduğunun vurgulayan Kahraman, “Yapıyoruz ediyoruz dedikleri her şey tam bir felaket projesidir. Tokiler, barajlar ve köprüler tamamiyle felaketi hızlandıran çalışmalardır. Bir gün bu ülkede başbakan veya Reisicumhur olursam göreve son 15 senede yapılan her şeyi yıkmakla başlarım. Tüm bu felaketlere ve yıkımlara  karşı Hayır diyeceğim” diye konuştu.

İsmet SEFER

- Advertisement -spot_img

YAZARIN DİĞER YAZILARI

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN SON EKLEN YAZILAR