‘Türkiye’nin en büyük sorunu yaşam kaygısı’

EDİTÖRÜN ÖNERDİKLERİ

Hükümet Sözcüsü Kurtulmuş’un, “Referandumda evet çıkarsa terör biter” şeklindeki açıklamasına tepki gösteren Hozat Kültür ve Kalkınma Derneği Başkanı Ali Haydar Çavuş, “Halkı tehditle, terörle yıldırmaya çalışıyorlar” dedi. 

Hükümet Sözcüsü ve Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, “Referandumda evet çıkmazsa terör artar, kaos çıkar” şeklindeki sözlerine Alevi kurum ve kuruluşlarından sert tepkiler gelmeye devam ediyor. Kurtulmuş’un, sözlerine ilişkin Hozat Kültür ve Kalkınma Derneği Başkanı Ali Haydar Çavuş PİRHA‘ya konuştu.

Hükümet Sözcüsü ve Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş’un yaptığı açıklamaya çokta yabancı olmadıklarını vurgulayan Ali Haydar Çavuş, “1 Kasım seçimlerinde de dönemin Başbakan’ı Ahmet Davutoğlu “İktidar olmazsak 90’larda olduğu gibi Beyaz Toroslar tekrar sokaklarda dolaşacak” şeklindeki açıklamaları ile açık açık halkı tehdit etmişti” diye konuştu.

“YAPTIKLARI POLİTİKAYA KENDİLERİ DE İNANMIYOR”

Çavuş, “Her zamanki politikaları… Halkı tehdit ve şantajla korkutup sindirmek istiyorlar. Yaptıkları politikalara kendileri de inanmadığı için şiddetle, tehditle, terörle, toplumu yıldırmaya çalışıyorlar” ifadesini kullandı.

“TÜRKİYE’DE YAŞAM KAYGISI YAŞANIYOR”

Türkiye’de en büyük ve en önemli sorunun yaşam kaygısı olduğunun altını çizen Çavuş şunları ifade etti:

“Türkiye’de yaşam kaygısı var. İnsanlar artık işinden, aşından, ekmeğinden daha çok yaşamlarını sürdürebilecekler mi kaygısı ve endişesi içindeler. Her an nerede bombalar patlayacak, insanlar nerede yine katledilecek, evlerinin ne zaman basılacağı kaygısı, endişesi ve korkusu içinde yaşıyorlar. Açta kalsak sorun değil ancak yaşama kaygısı içinde yaşamak şuan Türkiye’nin en büyük sorunu olduğunu düşünüyorum.”

Kurtulmuş ne demişti?

“‘Referandumda ‘evet’ çıkmasın, diye terör örgütlerini de kullanarak Türkiye’de bir korku atmosferi oluşturabilirler, halkı canından bezdirecek bir noktaya getirebilirler. Bununla ilgili her türlü tedbirlerimizi alıyoruz. Allah’ın izniyle referandumda büyük oranda ‘evet’ çıktıktan sonra da bu terör örgütleri, hiçbir şekilde sesi soluğu çıkmayacak noktaya gelirler. Bu motivasyonlarını da kaybederler.”

İsmet Sefer/İSTANBUL

Kaynak : Pirha

- Advertisement -spot_img

YAZARIN DİĞER YAZILARI

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN SON EKLEN YAZILAR