TV 10 çalışanları kanallarının açılmasını istedi

EDİTÖRÜN ÖNERDİKLERİ

KHK ile kapatılan TV 10 çalışanları kanallarının tekrar açılması için 33’üncü kez Galatasaray Meydanı’ndan seslendi.

Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile kapatılan TV 10’un tekrardan açılması için televizyon çalışanları 33’üncü kez Galatasaray Meydanı’nda bir araya geldi. “Alevilerin sesi TV 10 susturulamaz” pankartının açıldığı eylemde, “Özgür basın susturulamaz”, “Hakikatin sesi TV 10 susturulamaz” yazılı dövizler taşındı. Bu haftaki eyleme Erzurum Hınıs Kazancı Köyü Derneği, Erzurum Hınıs Sıldız Köyü Derneği, Demokratik Alevi Dernekleri, Cumartesi Anneleri ve Alevi yurttaşlar destek verdi.

‘EL ELE VERİLEREK MÜCADELE KAZANILACAK’

Eylemde ilk olarak söz alan Erzurum Hınıs Sıldız Köyü Derneği Başkanı Saime Atilla, 33 haftadır yapılan eylemleri yakından takip ettiklerini belirterek, “OHAL’de Alevilere, emekçilere ve demokrasi güçlerine yönelik baskılar giderek artmaya devam ediyor” dedi. Alevilere, kadınlara ve emekçilerin sesini duyuran basın kurumlarına sahip çıkmanın borç olduğunun altını çizen Atilla, demokrasi ve özgürlük için el ele verilerek mücadele edeceklerini ve kazanacaklarını söyledi.

‘İSTEDİKLERİNİ ELDE EDMEYECEKLER’

Atilla’dan sonra konuşan Erzurum Hınıs Kazancı Köyü Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Salime Düzgün de, devletin işine gelmeyen her şeye bir kılıf uydurup ortadan kaldırmaya çalıştığını ifade ederek, “Daha dün sırf kendilerine muhalif olduğu için Sözcü gazetesinde gözaltılar yapıldı. Bu topraklarda yaşayan ne kadar azınlık ve kendileri gibi düşünmeyen topluluk varsa yok saymaya, ezmeye, sindirmeye çalışıyorlar. Ama istediklerini elde edemeyecekler” diye konuştu. Yüzyıllardır haksızlıklara karşı mücadele ettiklerini dile getiren Düzgün, “Biz Ermeni’yi, Kürt’ü sosyalisti, Alevi’yi hiçbir zaman dövdürmedik. Zalime karşı mazlumların yanında olduk, olmaya da devam edeceğiz” dedi.

Eylem sloganlar ile son buldu.

 

- Advertisement -spot_img

YAZARIN DİĞER YAZILARI

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN SON EKLEN YAZILAR