‘Urfa’da uyuşturucu kullanımı 10 yaşa kadar düştü’

Post date:

Author:

Category:

Urfa’nın merkez ilçelerinden Bahçelievler ve Kamberiye mahalle muhtarları, madde bağımlılığına itilen çocuk ve gençlerin sayısındaki artışa dikkat çekerek önlem alınmasını istedi. Kamberiye mahallesi muhtarı Abdurrahman Şahap, “Uyuşturucu kullanım yaşı 10’lu yaşlara inmiş” dedi.

Urfa’nın merkez Haliliye ilçesi Bahçelievler ve Kamberiye mahalleleri, madde bağımlılığına itilen gençlerin mekanı haline geldi. Mahalle muhtarları, polisin yetersiz kaldığını bundan kaynaklı satış ve kullanımının yaygınlaştığını ileri sürüyor. Muhtarlar, daha önce sokak aralarında dönen olayın ana caddelere kadar taşındığını belirtiyor.

‘MAHALLE SATIŞ MAĞAZISINA DÖNMÜŞ’

Bahçelievler Mahallesi Muhtarı İsmail Dağbaşı, Urfa emniyetinin konu üzerinde yeterince durmadığını, madde bağımlılığına itilen gençleri görünce yüreğinin sızladığını dile getirdi. Emniyetin sorunu çözmek için ekipler oluşturması gerektiğini vurgulayan Dağbaşı, “Eskiden ara sokaklarda yapılan bu işler ana caddelere kadar indi. Neden gerekli müdahale yapılmıyor?” diye sordu.

Uyuşturucu madde satıcılarının telefon numaralarını artık duvarlara yazdığını belirten Dağbaşı, “Bu insanlar hala neden tutuklanmıyor? Sanki nane maydanoz satıyorlar. Son 5 yılda uyuşturucu madde satışı yapanların ve kullananların sayısı 3’e katlandı” dedi. Dağbaşı, “Bu iş 3-5 polisle çözülemez. Mahallede bir sürü okul var, onlar için de tehdit oluşturuyor. Mahalle satış mağazasına dönmüş durumda” diye konuştu.

‘UYUŞTURUCU KULLANIM YAŞI 10′

Kamberiye mahallesi muhtarı Abdurrahman Şahap ise, Urfa’nın tüm mahallelerinde olduğu mahallelerinde de madde bağımlılarının Karakoyun Park’ını kullandıklarını ve acil önlem alması gerektiğini söyledi. Daha fazla hassasiyet ve duyarlılık isteyen Şahap, “Uyuşturucu kullanım yaşı 10’lu yaşlara inmiş. Çocuklar geleceğimizin teminatıdır. Emniyet geleceğimiz olan çocukların zehirlenmesine göz yummamalıdır” dedi.

- Advertisement -spot_img

YAZARLAR

spot_img

EN SON EKLENEN YAZILAR