Vali görüşmesi: Ankara’daki cemevlerini özel güvenlikler koruyacak

0
146

Ankara Valisi Ercan Topaca Alevi kurumları ile görüşmek üzere çağırıda bulundu. Gerçekleşen görüşmede Ankara’daki cemevilerine özel güvenlik görevlileri atanmasına karar verildi.

Ankara Valisi Ercan Topaca, ABF, PSAKD, HBVAKV ve AKD ile görüşme talebinde bulundu. Bugün saat 12:15 sularında başlayan görüşmeye, ABF Genel Sekreteri Müslüm Genç, PSAKD Genel Başkanı Gani Kaplan, AKD Genel Başkanı Doğan Demir ve HBAKV Genel Başkanı Tuncer Baş katıldı.

Görüşmede geçtiğimiz günlerde Ankara’da öldürülen iki İŞİD’cinin evlerinde bulanan krokilerde Dikmen’de bulanan HBVAKV’nın olması ve Ankara’daki Alevi STK’larının güvenlik durumları konuşuldu. Vali Topaca, Ankara’daki cemevleri için güvenlik önerisi bulunduğu görüşmede, Ankara’daki Alevi STK’larının özel güvenlikler tarafından korunması kararı alındı. Görüşmede ayrıca ABF’nin , Jandarmanın ve Polis’in temsilcilerin oluşturacağı bir heyetin, Ankara’daki cemevlerin belediyeler tarafından güvenlik ihtiyaçlarının karşılanması için belirlemeler yapması kararlaştırıldı.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here