Washington’da Kürtlere saldıran Yıldırım hakkında 19 yıl hapis talebi

Post date:

Author:

Category:

Array

AKP Genel Başkanı Erdoğan’ın ABD Başkanı Trump’la Washington’da yaptığı görüşmesinin ardından Türkiye büyükelçiliği önünde Kürtlere saldıranlar arasında bulunan Eyüp Yıldırım hakkında 19 yıl hapis cezası istendi.

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın 17 Mayıs’ta ABD Başkanı Donald Trump’la başkent Washington’da bulunan Beyaz Saray’da görüşmesinin ardından Türkiye büyükelçiliği konutu önünde Kürtlere saldıranlar arasında bulunan ve gözaltına alınan Eyüp Yıldırım hakkında 19 yıl hapis cezası istendi.

Dava dosyasına göre, New Jersey’de tutuklanan Yıldırım yaralama, saldırı ve şiddet kullanma suçlamalarına ek olarak etnik yanlılıktan nefret suçu işlediği gerekçesiyle yargılanacak.

WASHINGTON’DA CEZAEVİNE GÖRNDERİLMESİ KARARI

Sputnik’in haberine göre, New Jersey Federal Sulh Yargıcı James B. Clark daha önce kefaletle serbest bırakılma isteğini geri çevirdiği Yıldırım’ın New Jersey’de yargılanma isteğini de kabul etmedi. Clark, Yıldırım’ın davasının olayın yaşandığı Washington’da bir cezaevine gönderilmesine karar verdi.

Kürtlere saldıranlardan Sinan Narin, Virginia eyaletinde, Eyüp Yıldırım da New Jersey eyaletinde gözaltına alınmıştı. Saldırı sonrası dünyanın birçok ülkesinde Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın korumalarının saldırganlığı gündeme gelmişti.

- Advertisement -spot_img

YAZARLAR

spot_img

EN SON EKLENEN YAZILAR