Yüksel’deki akşam eylemine de müdahale: 2 gözaltı

0
149

Yüksel Caddesi’nde 253 gündür devam eden “İşimizi geri istiyoruz” eylemine müdahale eden polis, iki eylemciyi gözaltına aldı.

Nuriye Gülmen ve Semih Özakça’nın açlık grevi eylemi 133’üncü gününe girdi. Yüksel Cadde’sinde de hem Nuriye Gülmen ile Semih Özakça’ya destek vermek hem de ihraç edildikleri işlerine geri dönmek için başlatılan “İşimizi geri istiyoruz” ise 253’üncü gününde devam ediyor. Eylemciler her zaman olduğu gibi bugün de Yüksel Cadde’sinde bulunan ve polislerin getirdikleri demir bariyerler il abluka altına alınan İnsan Hakları Anıt’ı önünde basın açıklaması yapmak istedi. Konur Sokak üzerinde toplanan eylemcilerin, alana varmadan polis tarafından önleri kesildi. Polis eylemcilerin kendileri ile beraber getirdikleri ve üzerinde “Nuriye ve Semih’in açlık grevinin 133. Günü Nuriye Semih işe geri alınsın” pankartı yırtarak, eylem yapmasına müsaade etmedi. Bunun üzerine direnen eylemcilerden Mahmut Konuk ile Levent Öncel adlı eylemciler yaka paça gözaltına alındı.

‘KEPAZELİK YAPMA’

Polis gözaltı yaptıktan sonra sokakta bulunan basın mensupları ile vatandaşların dağılması yönünde uyarı yaptı. Sokaktaki vatandaşlar ise polisin tepkisine karşılık alkış ile cevap verdi. Bunun üzerine polis yurttaşlardan birine “Kepazelik yapma yürü” diye çıkıştı. Polis zorla çevredeki vatandaşları Konur Sokak’ın sonuna kadar uzaklaştırdı.

Polis eylemin 253’üncü gününün ilk eyleminde de 3 eylemciyi gözaltına almıştı. Böylece bugün toplam da 5 eylemci gözaltına alınmış oldu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here