Yüksel’deki eyleme yine müdahale: 1 gözaltı

EDİTÖRÜN ÖNERDİKLERİ

Yüksel Caddesi’nde 211 gündür direnen emekçilere polis müdahalede bulundu. İstanbul’dan eyleme destek için gelen ve mesleğinden ihraç edilen Nazife Onay gözaltına alındı.

Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile mesleklerinden ihraç edilen ve işlerine geri dönmek için 211 gündür Ankara’daki Yüksel Caddesi’nde “işimi geri istiyorum” diyerek direnen emekçilere yine polis müdahale etti. 16 gündür açlık grevinde olan emekçi Esra Özakça ve dünkü müdahaleden dolayı polisin doğrudan yüzüne sıktığı biber gazından fenalaşarak hastaneye kaldırılan Acun Karadağ katılamadı.

Eyleme, Veli Saçılık, Nazan Bozkurt, Nazife Onay katılırken, mesleklerinden ihraç edilen emekçilere ise çok sayıda yurttaş katılarak destek oldu. Konur Sokak’tan Yüksel Caddesi’ne doğru yürüyen eylemcilerin çevresi polis tarafından sarıldı.

NAZİFE ONAY GÖZALTINA ALINDI

Polisin zor kullanılarak alandan uzaklaştırılacaksınız anonsuna rağmen, “Yüksel bizimdir bizim kalacak”, “Yaşasın açlık grevi direnişimiz”, “Zafer direnen emekçinin olacak” sloganları atarak eylemlerine devam etmek isteyen eylemcilere yine müdahalede bulundu. Polis, direnerek alandan ayrılmak isteyemeyen ve oturma eylemi yapan emekçi Nazife Onay’ı gözaltına aldı. Gözaltına alınan Nazife Onay’ın Çankaya Emniyet Müdürlüğü’ne götürüldüğü öğrenildi. 

- Advertisement -spot_img

YAZARIN DİĞER YAZILARI

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN SON EKLEN YAZILAR