Zarrab’la görüşen avukat: Savcılıkla işbirliği yaptığı kesinleşti

EDİTÖRÜN ÖNERDİKLERİ

Reza Zarrab’la görüşen avukat Cahit Akbulut, Zarrab’ın savcılıkla işbirliği yapmış olma ihtimalinin kesinleştiğini ve 27 Kasım’daki duruşmada Zarrab’ın olmayacağını kaydetti.

RS FM’de yayınlanan Yavuz Oğhan’ın programına konuk olan ABD’de yaşayan avukat Cahit Akbulut, “ABD’nin İran’a uyguladığı yaptırımları delmek” suçlamasıyla ABD’de tutuklu bulunan Reza Zarrab’ın davasıyla ilgili konuştu. Reza Zarrab’la 3 hafta önce bir görüşme gerçekleştiren ancak görüşmenin detaylarına “etik” olmadığı için girmeyeceğini belirten Akbulut, Zarrab’ın durumuna ilişkin yaptığı açıklamaların yanı sıra, tutuklu bulunan Halkbank yöneticisi Hakan Atilla’nın da savcılıkla işbirliği yapma ihtimalinin belirdiğini ifade etti.
‘DURUŞMAYA KATILMAYACAK’
Kamuoyunun merakla beklediği Reza Zarrab ve Mehmet Hakan Atilla’nın 27 Kasım’daki duruşmasına Zarrab’ın katılmayacağını ifade eden Akbulut, “Bütün gelişmeleri değerlendirdiğimizde, 27 Kasım’daki duruşmaya, sadece Halkbank yöneticisi Mehmet Hakan Atilla katılacak. Önceki duruşmalarda, diğer sanıkların da isimleri sanık listesinde oluyordu. Şimdi yalnızca Hakan Atilla’nın ismi var” dedi. Akbulut, sanık listesinde yalnızca Hakan Atilla’nın isminin olmasının, Zarrab’ın savcılıkla işbirliği yaptığının kanıtı olduğunu şöyle anlattı: “Duruşma listesinde sadece Hakan Atilla’nın ismi olduğu için, Rıza Sarraf’ın savcılıkla işbirliği yaptığı kesinleşti.”
‘ATİLLA’NIN SAVCILIKLA ANLAŞMASI DA SÜRPRİZ OLMAZ’ 
27 Kasım’daki duruşmada, Reza Zarrab’ın sanık değil tanık olma ihtimalinin doğduğunu da ifade eden avukat Akbulut, Halkbank yöneticisinin da savcılıkla işbirliğine gidebileceğini ileri sürdü. Akbulut, şunları söyledi: “Halkbank yöneticisi Hakan Atilla’nın çıkacağı duruşmada, Rıza Sarraf’ın şahit olma ihtimali var. Rıza Sarraf savcılıkla anlaştıysa, ki anlaştı, şahitlik yaptığı anda, Hakan Atilla’nın savunmaları çökecek. Rıza Sarraf’ın şahitlik yapması, Hakan Atilla’yı da savcılıkla anlaşma yoluna girmeye iter. Bugüne kadar Rıza Sarraf’ın durumunun bilinmemesi, Hakan Atilla’nın savunma stratejisini belirleyememesine sebep oluyordu. Hakan Atilla’nın savcılıkla anlaşması da sürpriz olmaz.”
- Advertisement -spot_img

YAZARIN DİĞER YAZILARI

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN SON EKLEN YAZILAR