25 Kasım Mitingi’ne izin çıktı: Kadına yönelik şiddete ve tecrite karşı kadınlar Van’dan seslenecek!

EDİTÖRÜN ÖNERDİKLERİ

TJA öncülüğünde Cumartesi günü Van’da yapılacak mitinge Valilik tarafından izin verildi. HDP’li vekil Bedia Özgökçe Ertan, ‘Kadınlar alanda ‘Tecrit son bulsun diye haykıracaklar’ dedi

Özgür Kadın Hareketi (TJA) öncülüğünde “Tecrit kaybedecek, özgürlük kazanacak” sloganıyla Cumartesi günü Wan’da yapılacak mitinge izin çıktı. Mitinge ilişkin TJA’lı kadınlar tarafından HDP il binasında basın toplantısı yapıldı.

’25 Kasım’da alanlarda olacağız’

Kadınlar adına açıklamayı yapan HDP Van Milletvekili Bedia Özgökçe Ertan, “Biz kadınlar kadına yönelik süren her türlü şiddetin sonlanması için devlete çağrılar yaptık. Devletin görevi bu şiddeti sonlandırmaktır. Ne yazık ki bu böyle işlemiyor. 25 Kasım’da aynı taleplerimizle alanlarda olacağız” dedi.

‘Tecrit son bulsun’ diye haykıracağız’

Wan’da hazırlıkları uzun süren bir miting organize ettiklerini söyleyen Ertan, hazırlıkların son aşamaya geldiğini ifade etti. Mitinge Van Valiliği tarafından izin verildiği bilgisini de veren Özgökçe Ertan, “25 Kasım günü, kadınlar Musa Anter Barış Parkı’nda kadına yönelik şiddetin son bulması çağrısını yineleyecekler. Kadınlar hep bir ağızdan katliamlara ve şiddete dur diyecekler. Kadınlar alanda ‘Tecrit son bulsun’ diye haykıracaklar. Bizler de bütün Wan halkını mitinge davet ediyoruz” çağrısında bulundu.

- Advertisement -spot_img

YAZARIN DİĞER YAZILARI

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN SON EKLEN YAZILAR