8 Mart ‘Hayır’ı müjdeledi

EDİTÖRÜN ÖNERDİKLERİ

Dünya Kadınlar Günü, mücadele ve direniş kararlılığıyla karşılanıyor. AKP’nin kadın düşmanlığı politikalarına karşı referandumda ‘Hayır’ diyen kadınlar, 8 Mart dayanışmasıyla AKP’yi durduracaklarını söylüyor

eferandum’da “Hayır” diyeceklerini açıklayan İzmirli Yörük kadınlar, AKP iktidarı döneminde toplumun daha da yoksullaştığını, dağları ve obalarının daha çok talan edildiğini savundu. İktidarın, Kürtler olmak üzere diğer etnik grupları ötekileştirdiğini belirten Yörükler, ‘Ortak vatan ve demokratik cumhuriyet’ için ‘Hayır’ diyeceklerini söyledi.

Selçuk ilçesinde yaşayan Güllü Karadağ, ülkede yaşanan bütün haksızlıklara karşı “hayır” diyeceğini ifade ederek, Ülkedeki bütün güzelliklerin yok olmaması için ve yaşanan savaşların son bulması için elini vicdanına koyarak oy vereceğini söyledi. Karadağ, “Çocuklarımız ise şehirlere dolduruldu. Bütün kötü alışkanlıklara sahip oldular. Obalarımız yok edildi. Biz de katlediliyoruz. Bizim üzerimize bombalar atılmıyor ama bizi dağlarımızdan kopararak öldürüyorlar. Doğamızı katlederek bizi tamamen bitiriyorlar. Bütün bunlara karşı hayır diyeceğim” diye konuştu.

Zeytin köyünden Meryem Aslan da, çocuklarının geleceği için ‘hayır’ diyeceğini dile getirdi. Ülkede herkesin ezildiğini sözlerine ekleyen Aslan, referandum seçimlerinin bir fırsat olduğunu ve bu fırsatı kaçırmamak için herkesin mutlaka sandığa giderek hayır oyu kullanması gerektiğini vurguladı. Referandumda “Evet” çıkması durumunda ülkenin başına çok büyük felaketlerin geleceğini belirten Aslan, şöyle devam etti: “Ülkesini seven her vatandaşın sandık başına giderek iki kere düşünmesi lazım. Bizim önümüze konulan şey mutluluk ve barış değil. Eğer barış istemiş olsaydılar ülkenin dağlarını bombalamazlardı. Yüzlerce insanı sebepsiz yere öldürmezlerdi. Mutluluk istemiş olsaydılar bizim dağlarımızı, obalarımızı şirketlere peşkeş çekmezlerdi. Bunların tek bir isteği var oda sultanlık bizde onların istediğine hayır diyerek karşı koyacağız.”

- Advertisement -spot_img

YAZARIN DİĞER YAZILARI

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN SON EKLEN YAZILAR